Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik az ide vonatkozó szabályok...

Tornado2 kérdése:

Mik az ide vonatkozó szabályok? Ki mit csinál rosszul? Én szabályosan járok én el amikor be akarok tolatni a saját utamra?

Figyelt kérdés

Van egy visszatérő problémám, talán itt kapok választ.


Kereszteződés után kétszáz méterre van a telkem, egy autó kihajtó asóbrendű úttal.


Az utánfutót csak akkor tudom ráakasztani, ha betolatok.......de 85-90% bán ebből mindig konfliktus alakul ki, mert amikor kirakom az indexet balra és fékezek, az esetek túlnyomó többségében vagy azonnal megelöznek, vagy beleálnak a seggembe 1-2m re igy hogy a betolató manövert nem tudom befejezni normálisan.


Mik az ide vonatkozó szabályok, ki mit csinál rosszul és én szabályosan járok én el amikor be akarok tolatni a saját utamra?


Válaszokat előre is Köszönöm



#Ön szerint szabályos betolatni egy alsóbbrendű útra?
2020. szept. 24. 19:08
A kérdező szavazást indított:
Szabályos betolatni egy alsóbbrendű útra, akkor is ha az magántulajdon.
Igen.. szabályos.
Nem....nem szabályos.
Miért ne? Várja ki a töketlen a sorát!
A hátul haladó járműveknek meg kell várni a Manöver befejezését.
Tilos a forgalmat feltartani, még a Manöver befejezésének idejére is.
Ha sietek, nehogy már várnom keljen tíz másodpercet!
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebből fontos részleteket nem tudtunk meg, de ami biztos, hogy az úton közlekedőknek van elsőbbségük, nem pedig a tolatónak... akkor szabályos a tolatás, ha azzal nem akadályozod a többi közlekedőt.
2020. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Későn rakod ki az indexet vagy más miatt nem egyértelmű a többiek számára, hogy mire készülsz. Esetleg álljál félre a jobb oldalon (jobbra indexelve), amíg elmennek a többiek.
2020. szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Én családi ház kertjébe szoktam betolatni forgalmas főútvonalról, amin busz is jár és pont velünk szemben van a megállója. Tolatás előtt mindig félreállok a járdára a kapu elé vagy mellé, és kivárom a megfelelő lehetőséget. Nem szokott belőle konfliktusom lenni.
2020. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ők a szabálytalanok, ha balra indexeltő balról előznek (traktorral is járok, balra kell beállni a telepre, szinte mindig megelőznek balra index mellett). Viszont küldhetnél egy utcaképet, mert így elsőre elég furán csinálhatod, ha balra tolatnál utánfutóval és balról elférnek melletted.
2020. szept. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!