Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi megszerzése után (B...

Jogsi megszerzése után (B kategória) ti vezettetek tapasztaltabb ismerőssel/családtaggal, vagy rogton egyedul vezettetek?

Figyelt kérdés

Apam szerint fontos, hogy az elso parezer km-en uljon mellettem egy tapasztaltabb szemely is, mert ilyenkor meg messze nem vagyunk jo vezetok, illetve rengeteg forgalmi szitu lehet, amilyennel nem talalkoztam meg. Nekem pl nem volt autopalyas vezetes meg ejszakai vezetes sem,ezeket mind faterommal fedeztuk fel. A forgalmi orakon pedig nagyreszt csak a vizsgautvonalakat megoltatjam be, igy jogsival a kezemben en meg nem ereztem teljes bkztonsagban magam, jo ha valaki ul mellettem. Nektek mi a velemenyetek errol?


26/F



2020. szept. 26. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Is-is, mentem egyedül is ,meg tapasztalttal is
2020. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy írtad, nagyjából az a valóság. Ha télen tanulsz vezetni, és mész hóban-latyakban, szakadó esőben, éjszaka, rossz látási viszonyok között, akkor nyugodtan mehetsz egyedül. Ha csak a napsütötte nyári aszfaltot koptattad az oktatóval, akkor kb. évszakos jogsid van. Aki nyáron tanul, annak erősen ajánlanám, hogy télen először tapasztalt sofőr mellett vezessen.
2020. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

Mondja már meg bárki, hogy mit ér ha ül melletted valaki? Nem ő vezet, nem tud belenyúlni, hirtelen bele okoskodni sem tud ha olyan a helyzet.


Egyedül vezettem végig.

2020. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az en esetemben sokat. Pl baromi nagy segitseg szerintem, ha valaki kb kisujjabol ismeri az utat, hol milyen tabla, elegazas, felfestes lesz, es nem csak a gps-t figyeli. Nagyon sok autosnal latom, hogy meg autópályan is nyomatjak a gps-t.. Na de mindegy nem ez a kerdes. Nekem pl navigalasban jol jon, illetve en nem erzem beleszolasnak, ha gyorsabban megyek, es valaki ramszol h lassitsak, hogy biztonsagban meg tudjak allni az elottem levo elott. Persze egy ifo utan nyilvan egyedul megyek majd, csak jelenleg ugy erzem h ez nekem plusz biztonsagerzetet ad h valaki bent ul mellettem. :)
2020. szept. 26. 16:05
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
#4 pl szól a tapasztalt sofőr, hogy itt és itt erre és erre figyelj. Szerintem sokat számít.
2020. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Endr 72 ***** válasza:
80%

A kézhezvétel után 2 hónappal sofőr voltam németországban.

Ez egyén függő.Ha jól vezetsz,magabiztos vagy,akkor.hajrá.

2020. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem miután meglett a jogsi kb 2-3 x mentem apummal, de utána egyedül/olyan emberrel akinek nincsen. Biztonságosan eltudtam menni oda ahova szerettem volna. Mondjuk én mikor csináltam a jogsit vezettem esőben, hóban, napsütésben ami szerintem nem hátrány.
2020. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Harmas: annyiban egyetertek meg veled azon kivul h bar a melletted levo nem tud befekezni, viszont nekem faterom ha mellettem ul mindig a sajat fejevel es nem az enyemmel gondolkodik. Ma pl volt egy necces helyzet, hogy tul keson mondta, hogy kanyarodjak, es paraztam is h mi lesz, szerencsere eleg kis sebesseggel mentem igy idoben le tudtam kanyarodni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy hiaba tapasztaslt a melletted ulo, lehet h lassabban mo dja az iranyt, igy jobban osszezavar. Ezzel persze az eredeti allitasom cafoltam meg de ez teny elofordul.
2020. szept. 28. 15:00
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed ahogy leírtad, jó ha ül Melletted még valaki, aztán apránként először egy-egy rövidebb, Általad ismert útvonalon közlekedj egyedül, lehetőleg nem csúcsidőben. Apránként egyre jobban megismered az autót, apró doglok pl sebességváltás, indexelés, körbe figyelés, sok sok apró mozzanat beléd ivódik, egyre jobban érezni fogod 'magad', a vezetést, azt, hogy ne csak arra figyelj mi van előtted, később már rutinosan váltasz úgy hogy közben kirakod az indexet és körbenézel a kereszteződésben stb. Legyen rutinod, legyél biztos magadban, próbáld ki elhagyatottabb szakaszon hogyan és mit mável a kocsi ha hirtelen vészfékezel stb, érzed mi történik ha eléd ugrana pl egy gyalogos, utána ha magadban bízol és ismered az autó határait, már egyedül is magabiztosan tudsz majd vezetni, nem pánikolsz annyira a váratlan helyzetektől.

Nyugodtan üljön Melletted faterod egy ideig ha Te igy érzed biztonságosan, tanulni sose szégyen elismerni se ha úgy érzed még szükséges tanulnod.

2020. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem volt rá lehetőségem, mert Budapesten, egyetem után szereztem jogsit, szüleim pedig vidéken, 250km-re laknak tőlem.

Nagyon fura volt az első alkalom, amikor egyedül vezettem. Az autót egyedül hoztam el a kereskedőtől, és már napokkal előtte paráztam, viszont sokkal könnyebben ment egyedül a vezetés, mint oktatóval. Nem kellett egyszerre az oktatóra és a vezetésre is figyelnem, hanem csak az utóbbira. Bénáztam az elején sokat, persze, de nem veszélyeseket, és nagyon örülök, hogy nem ült mellettem senki, hogy lássa. Felfogtam, tanultam belőlük, továbbléptem mentálisan és mentem tovább. Ha szülők ültek volna ott, akkor ők megjegyzik, elkezdenek oktatni, rájuk kell figyelni a következő percekben, következő alkalommal felemlegetik, vagy nem hagynak annyit vezetni. A stílusuk is valószínűleg más, amit megpróbálnának erőltetni. Öcsém mellett ültek, ő nem is mer igazán városban vezetni.

Nem azt mondom, hogy egyértelműen rossz lenne, ha ülnek melletted, hanem hogy van negatív oldala is, és embere válogatja, hogy kinek mi a jó.

2020. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!