Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi megszerzése után (B...

Jogsi megszerzése után (B kategória) ti vezettetek tapasztaltabb ismerőssel/családtaggal, vagy rogton egyedul vezettetek?

Figyelt kérdés

Apam szerint fontos, hogy az elso parezer km-en uljon mellettem egy tapasztaltabb szemely is, mert ilyenkor meg messze nem vagyunk jo vezetok, illetve rengeteg forgalmi szitu lehet, amilyennel nem talalkoztam meg. Nekem pl nem volt autopalyas vezetes meg ejszakai vezetes sem,ezeket mind faterommal fedeztuk fel. A forgalmi orakon pedig nagyreszt csak a vizsgautvonalakat megoltatjam be, igy jogsival a kezemben en meg nem ereztem teljes bkztonsagban magam, jo ha valaki ul mellettem. Nektek mi a velemenyetek errol?


26/F



2020. szept. 26. 13:11
1 2
 11/16 walk w1th mee ***** válasza:

megjött a jogsi,be a családi verdába,(dacia:D) anyám beült mellém.2 kilómétert mentünk és össze is vesztünk,megfordultam és kiszállitottam a kapuban.:D ennyi volt.

Azután amikor mentünk valahová együtt én nem vezettem,idegesitő és zavaró tényező amikor megfelelési kényszer van benned és nemtudsz nyugodtan vezetni.

2020. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Is-is

Nehezebb utakra mással mentem, a többire egyedül, hogy szokjam.

2020. okt. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kettős élű fegyver ez az anyósülésben helyet foglaló "segítő".

Egyrészt jó, mert a kezdő vezető figyelme elkalandozhat. Az elején még pl. annyira öszpontosít a váltásra, hogy közben sávot vált, vagy egy bonyolultabb kerszteződésben nehezen ismeri föl az alá/fölé rendelt viszonyokat. Ilyenkor jól jön egy-egy segédinfó.

Másrészt viszont, ez így rögzül majd benne, és egyszer végeszakad a navigálásnak, akkor ott áll támasz nélkül, és annyira sem lesz képes, mintha most vezetne először.

Hisz korábban már megszokta, a "majd én figyelem a jobboldali utat", és a "válts vissza mert hörög a motor", meg a "jó nekünk a szélső sáv" jellegű észrevételeket.


Szerintem sokkal egészségesebb, ha elengedik a kezét......

2020. okt. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha te érzed így akkor jó, de engem pl. zavar ha valaki ilyen szándékkal ül mellettem, mert az számomra azt jelenti hogy nem bízik meg bennem. Első pár ezer km az nagyon sok, nekem két hétig ült mellettem anyukám, utána mindig egyedül mentem az egyetemre. Hosszabb utakra most is velem jön, de tényleg csak utasként és el szokott aludni mellettem, ami nekem nagyon jó érzés, mert ebből látom hogy teljesen megbízik bennem. Amúgy a másik oldalról teljesen mást látni mint amit én, így volt olyan többször is hogy alaptalanul rámszólt valamiért, amitől ideges lettem és utána elrontottam mást. Nincs pedál a másik oldalon, sem kiegészítő visszapillantó tükör, így szerintem sok értelme nincs.
2020. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14-es: nekem pl. olyan volt, hogy elkalandozott a figyelmem, és nem néztem, hogy jobb oldalon majdnem lemegyünk az útról. Másrészt viszont faterom azt hitte mindig, hogy atmentem a szembesávba, miközben nem így volt, csak az anyósülésről minden máshogy látszódik.
2020. okt. 2. 11:48
 16/16 anonim ***** válasza:
Engem sokáig nem engedett egyedül vezetni anyám, majdnem 3 hónapig. Egyénfüggő.
2020. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!