Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a normális az autós oktatók...

Ez a normális az autós oktatóknál?

Figyelt kérdés
Kezdek nagyon kiakadni, ugyanis az oktatóm nemhogy a 2x50 percet nem tartja be, de a másfél órát sem. Ezen kívül mimdig húzza az időt, kitalál valamit, hiába szólok neki, hogy pl. nem akarok fagyizni, mert megy vele az idő.... és mindig játsza a mártírt, hogy ő mindent a diákokért tesz stb. Próbáltam neki szólni az időhúzással kapcsolatban is diplomatikusan, (az órák eleje is azzal megy el, hogy akkor írogatja be az adatokat, meg hogy állítólag mi előző órán mikor végeztünk)de mintha nem hatna rá. Összeveszni nem szeretnék vele, mert meg tudom szívni rendesen. 30 óránál járok, de minimum 5-öt megspórolt magának...ha nem sokkal többet... Minden oktató ilyen lehúzós féreg általában? Mert ez az! Értem én, hogy kevés a pénz, de miért kell 20-on éves rendes, kedves, mosolygós fiatalokat szopatni és lehúzni? Nincs lelkiismerete?

2020. okt. 5. 15:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy 40 óra körül vizsgázni fogok, ami nemsokára eljön, úgyhogy szerintem nem fog 50 órákig húzni hacsak én nem akarom. Eddig féltem, hogy összeveszek vele és kereshetek újat, drágábban (mert elvileg ha váltasz alapból drágább az órabér is). Ezt a kockázatot nem akartam futni.
2020. okt. 5. 16:57
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
Az oktatók többsége egy büdös proli, tisztelet a ritka kivételnek. Csináld végig seggösszeszorítva, aztán majd a való életben megtanulod mi a pálya. Ezektől kb semmit nem fogsz tanulni érdemben, csak egy szükséges rossz, hogy meglegyen a jogosítvány. Annyira készít fel a valódi közlekedésre mint az általános iskola a felnőtt létre.
2020. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igen, ezt gondoltam én is.
2020. okt. 5. 18:17
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem értek egyet 12-essel, normális iskolában/iskolákkal normális oktatók dolgoznak. Akiktől meg semmit nem tanulsz érdemben, azoknak meg megbuknak a diákjai.
2020. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%
Ok:)
2020. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatók nagy része tróger. Enyém is ilyen volt.

Nagyon sokszor csak heti 1 órát adott.

Mondanom se kell, hogy eleve sokszor 5 percet késett. 5 perc volt mire nekiállt megirkálni a papírokat. Aztán örültem ha vezettünk 30-35 percet. Abból is sokat álltunk a pirosnál. Semmi értelme nem volt. Mások már leszóltak itt, hogy pont azzal tanulom meg a városban vezetést, hogy a pirosban is állunk.

100.000 km-el a hátam mögött elmondhatom, hogy az a tudás amit adott az oktató egy nagy nulla volt.

De én sikeres forgalmi vizsga után szépen be is olvastam neki, hogy mekkora egy tróger volt, hogy elcsalt 10 perceket mindig és azért vetetett plusz órákat, mert nem volt meg a km. Hogy lett volna ha mindig ilyen 5-8 km-eket vezettünk max.

2020. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
ez megnyugtató, hogy bár hiába csalta le nálad, sikerült és azóta megtanultál magadtól vezetni.
2020. okt. 5. 21:43
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én első oktatóm több szempontból gáz volt,váltottam 15 óra után.2 hónapot vártam rá.A legelső órán késett,kb azzal kezdte,hogy itt a harmadik vizsgája előtt senki nem megy át.Azon a héten 3 időpontomat mondta le.Rövidebb ideig tartotta az órákat.2-3 alkalommal ültem egyedül 20percig a kocsiban amíg fülhallgatót vett.Egyszer el felejtett le mondani(fél órát vártam),egyszer meg egy másik diákja is megjelent azonos időpontra velem.Még volt pár alkalom amikor az óra terhére intézett el valamit.Egyre későbbre adott időpontokat.Óráról órára bunkóbb lett.Egy alkalommal majdnem miatta csattantunk.Lámpás kereszteződésben indul a sor,második vagyok,jobbra kanyarodnánk, szépen indulok én is,távolságot betartva.Megszólal az oktató itt gyorsan át megyünk hamar vált a zöld , a mondat vége felé bele lép a gázpedálba.Az előttünk már kanyarodó autó az oktató gázadásával egy időben fékezett, a zebrán szabályosan átkelő gyalogosok miatt.Majdnem neki mentünk,úgy rántottam félre a kormányt meg fékeztem, kb az autó negyedével át is lógtam a másik sávba,ha nem lógok át ,el kaptuk volna a hátulját.Az akkori tapasztalatlanságommal csoda volt,hogy lereagáltam,ő nem tett semmit,hogy ne csattanjunk.Onnan tudom,hogy itt fixen ő volt a hibás,hogy soha egyszer szóba se hozta , hogy miért nyomtam satut és mit kerestem negyed autóval a másik sávban, ezután a kereszteződés után ,jó darabig síri csendben volt.Ami a gáz ebben , hogy annál a kereszteződésnél sokat jár,évek óta ugyan úgy vannak állítva a lámpák és a gyalogosok is látszódtak a zebra mellett,tehát számítania kellett volna egy fékezésre, de mivel mindenhová nézett csak ahová kellett volna nem , nagyon bátran nyomta a pedált.Ott búcsúztam el, amikor a lassan 5 hete várt időpont előtt felhívott pár nappal,hogy le kell,hogy mondjon egy másik diák miatt aki hamarosan vizsgázik és keveset gyakorolt,most akar pótolni és kb. 3 hétig nincs is nekem időpontja.Meg mondtam neki, hogy a papírjaimat majd én kérem ki az iskola vezetőjétől.Amikor pár hét után felhívtam a vezetőt,arrogáns hangon közölte,hogy az oktatóm már szólt és hetek óta kész volt.A második oktatóm imádtam,nagyon korrekt volt.Ő hívta fel a figyelmemet rá , hogy kevés a levezetett kilométer szám amivel az előző le passzolt.Valószínűleg trükközött vele rendesen ,előttem sose azt írta ami a műszerfalon volt.Meg szeretett utólag a kartonokba javítani.Egyébként jól tudod kérdező az iskola váltásnál drágulhat az óradíj.A kartonodat meg tényleg óra elején és végén kell,hogy ki töltsék a pontos kilométer miatt,de ez kb. fél-fél percet vesz igénybe.Mondjuk az nem szerencsés,hogy az előző óra végit is óra elején írja be ,mert így trükközhet vele,hogy akinek akar többet ír be,a másik meg serényen fizesse a plusz órák díjját.
2020. okt. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nálam is ezt csinálta. 5800 Ft egy óra itt, pesti agglomerációban. Én leszartam. 30 órából tuti elcsalt 10-et. Hazament, evett, stb, stb. Ha szólok, megszívat. Ezt vállaltam, amikor elkezdtem a vezetést, seftelnek, mint az állat.
2020. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Engem 3 dologgal cseszett fel nagyon. Meg volt beszélve vasárnap reggel 8-ra az időpont. Emlékszek hideg volt, február vége.

Tudni kell, hogy egész héten délutános voltam, szombaton is késő estre értem haza a munkából. Felkelek már 6 órakor, mert vasárnap kibuszozni a város másik végébe elég nehéz. 20 perc séta és onnan indul a busz. kb 7:30-ra értem ki. A minusz 10 fokban vártam rá a suli előtt. Már 8:15 még sehol a csávó. Mondom jó akkor felhívom. Azt mondja ő el is felejtette, hogy mi megbeszéltünk időpontot 8-ra.

Mondom az tök fasza, mert direkt előtte írtam be a telefonba és mutattam is neki, hogy akkor vasárnap reggel 8.

Buszozhattam haza de még ott is várni kellett. Valami 10 után értem haza. Voltam olyan mérges. Elcsesztem a pihenőnapomból 4 órát tök feleslegesen. Semmivel nem kárpótolt.


Akkor volt olyan, hogy óra közben jutott eszébe, hogy elmegyünk az autós boltba. Vagy 20-25 percet vártam rá a parkolóban mire végzett bent. Közben ment az óra.


Illetve a legelső órán volt tróger. Tanpályás vezetés és ő vitt ki a kb 6 km-re lévő tanpályára az autóssulitól. 6 ezret felszámolt azért, hogy kivitt a tanpályára. Anyját az ilyennek.

2020. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!