Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót válasszam?

Melyik autót válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jövőre autóvásárlás lesz, érdekelne melyik a legjobb választás. Viszonylag olyanokat válogattam amiket dicsérnek, tehát nem tudom miben lesz jobb vagy rosszabb a másik.


A keret rá: 1 Millió Ft!


2006-2007 Mazda 6 2.0 TE (Tudom, a rozsda)

2007-2009 Ford Focus 2.0 TDCi (Apámnak ilyen van, imádja ahogy én is)

2000-2002 Audi A4 1.9TDI (Necces)

2001-2004 Vw Golf 4 1.9TDI - 1.8T

Talán valami Renault Megane - Vw Passat B5



2020. okt. 5. 21:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Talán 1 és félig tudnék elmenni.. de 1.5M ért már biztos nem szaros 22 éves golfot vennék
2020. okt. 5. 22:20
 12/67 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha dinamikus autót szeretnél, akkor vegyél valami régi hot-hatchet. Abba még a hang élmény is megvan, nem úgy mint egy dízel passatba...

Golf 4-et és a 20 éves Audit én elfelejteném, csak a nyűg van azokkal, főleg nem 1 millióért.

Corolla +1 esetleg a Celica. 1.8vvti motor eléggé jó mindkettőben.

Clio sport / Régebbi VTS citroen ha 20 év utánit szeretnél.

Civic is tud jó lenni.

Golf 5 egy tdi-vel ha zavar a tsi fogyasztása. Turbós+kompresszoros TSI-t messze elkerülni ha netán adnának ennyiért olyat. (170 lovas).

Megane sem egy rossz autó, olyan dci-t kell venni amivel a legkevesebb gond van. (sok írás van Totalcar-on róluk)

Peugeot-ból szintúgy Hdi-vel akármit, de van pár problémás hdi amiket ki kell szűrni.

Ínyencségek mint például egy Corrado is szóbajöhet.

Ha még eszembe jut valami írok.

(Bajor márkát van oka, hogy miért nem említettem..)

2020. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 A kérdező kommentje:
Egy megane jobban megérné mint egy focus?? :O azt hittem a focus egy tipikus olcsó autó amit a magyarok nagy átlaga vesz.
2020. okt. 5. 22:30
 14/67 A kérdező kommentje:
Hothatch-ek közül az autónavigátor kifejezetten ajánlja az audi a3-at, honda civicet meg a peugeot 206 ot
2020. okt. 5. 22:33
 15/67 A kérdező kommentje:
A nagy álmom a 6-os mazda.. semmi esély ennyiért jót kifogni?
2020. okt. 5. 22:34
 16/67 anonim ***** válasza:

Ezért felesleges ezt itt megkérdezni, mert mindenki mást javasol és mást lát jónak.

AZt vedd amelyik tetszik és jó állapotban van.

2020. okt. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy egy Mazda 6, hogy kerülhet egy listába egy Golf IV-vel...

Azt kellene először tisztázni, hogy milyen autó kell és mire


Ha olyan kell ami megy is, akkor én néznék egy Golf V GTI-t, 1,5 millióért lehet próbálkozni.

Ha azonban tényleg csak 1 milliót szánnál rá, akkor Golf IV GTI/V6 (esetleg 150 lóerős PDTDI), már 1 millió alatt is bőven vannak szép darabok, a maradékot ráköltve eléggé gatyába lehet rázni.

2020. okt. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
47%
Én a dízelt nem erőltetném egyikből sem, ha csak nem nagyon hosszú távú utakra kell
2020. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
67%

Igen, először azt kéne tisztázni, milyen utakra, hogyan használnád az autót.

Pl. benzines vagy dízeles legyen?

Nekem annak idején azt mondták, évi 20e km alatt ne vegyek dízelest. A dízeles továbbá nem szereti a városi autózást. A dízeles annak való igazán, aki pl. Németo-ba jár dolgozni, és hetente-kéthetente végighajt egyenletes tempóban 2x1000 km-t. Vagy aki valami árut terít, területi képviselő, és napi szinten jár be több megyét is.


Aztán, amit már többen mondtak: milyen állapotban van? Pl. ha kifogsz egy nem rozsdás Mazdát, az nagyon jó vétel lehet. Nekem Mazda 323-am van, 1999-es, és soha rosszabb autóm ne legyen.

Aztán ott vannak a szubjektív szempontok: én a Mazdámat imádom vezetni. Ültem Ford Focusban is, és kényelmetlennek éreztem. Apukád meg azt imádja. Ebben nem lehet igazságot tenni, ezt neked kell érezned.

2020. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:
Hát azért van a mazda egy 4 es golf mellett, mert ezek tetszenek. A listát tetszés szerint állítottam össze. Évi kb 30-32 ezer km-t mennék.
2020. okt. 6. 12:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!