Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérett egy kuplungcserére...

Megérett egy kuplungcserére az autóm?

Figyelt kérdés

2002es Astra, 190.000 km. Eléggé keménynek érzem már a pedált, kényelmetlen már használni néha. Hátramenetet rendszeresen 2. próbálkozásra veszi be. Nagyon ritkán az egyest nem veszi be elsőre. Régebben begurultam kettesben egy kereszteződésbe, és ha nem jött semmi simán mentem tovább. Most már előfordul hogy csúsztatom ahogy bírom, de a motor csak pörög. Múltkor elég ciki volt a kereszteződés közepén kb 10-el menni 5000es fordulaton.

Ezek mellett valami csapágy hiba is lehet, mert ha nem nyomom be a kuplungot akkor van egy nagyon halk hang, és amint benyomom a pedált nem hallani.



2020. okt. 15. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
gyanús, hogy igen, de nem csak kuplungtárcsa lesz ez
2020. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
100% csere. Valószínűleg teljesen elkopott
2020. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz keményebb ha elkopik vagy régi.

De ha régen úgy mentél be a kereszteződésbe hogy csak mentél tovább, akkor most miért nem úgy csinálod.

2020. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
üdv nekem nyirkogog a kuplung az akkor mi? kinyomó csapágy vagy bowden? 1997 suzuki swift
2020. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még több, mint 1 évre tervezel az autóval, érdemes kicseréltetni (tárcsát, kinyomót mindent).
2020. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Most már előfordul hogy csúsztatom ahogy bírom, de a motor csak pörög "

Miért kell annyira csúsztatni?

Így persze szét égeted teljesen.

2020. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!