Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen tünetei vannak annak...

Milyen tünetei vannak annak ha a motor kuplungcserére érett?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 11:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
felül fog, extrém esetben csúszik
2020. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Felul fogas nem jelent semmit!
2020. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem tudod úgy beállítani a kuplungbowdent, hogy ne csússzon/kiemeljen normálisan, akkor az már egy elég biztos jeleba cserés kuplungnak :) Ha jelenleg úgy érzed csúszik/nem emel ki, akkor még valszeg tudsz állítani rajta. Van egy állítási lehetőség fent, illetve van egy lent is.


De nem csak ekkor lehet cserés. A kuplungkosár is el tud kopni külön, lamellák is, adhat nyikorgó hangot indulás közben (pl TDM900), akkor esetleg elég a lamellákat cserélni.

2020. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem olyan van

,hogy sebességbe van nem tudon tolni ha behúzom a kuplungot,

hidegen egyesbe rakva lefullad, kivéve ha gázt húzok

Egyest csattantva veszi

Nehezen veszi a sebességet néha nem is érzem

Megállva nem tudok visszakapcsolgatni néha, ilyenkor rákell engedni, csattan egyet majd utána már tudom rakni. Nem értem

2020. jún. 27. 12:12
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem emel ki rendesen. Fent feszíts a bowdenen. Ha nem tudsz már, mert nincs több menet, akkkr fent állítsd középre és alul feszíts rajta. Mekkora a holtjáték a kuplungkar tövében?
2020. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát most nincs motor, de alul hogy lehet állítani?
2020. jún. 27. 14:03
 7/26 anonim ***** válasza:

Végigköveted a kuplungbowdent, valszeg fentről elindul, át van fűzve a villán, esetleg a vázon is, majd alulra megy a blokkhoz, típusonként eltérő. A blokkból kijön egy ilyen rugós fül, azt húzogatod, amikor behúzod a kuplungot. Ott is lesz néhány csavar, azokat kell úgy tekerni, hogy picit feszesebb legyen a bowden. De előtte fent állítsd kb középre.


Mekkora a holtjáték a kuplungkarod tövénél?

2020. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy nem old a kuplung, állandóan fog, hajt.
2020. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Holtjátékot mondom nem tudom sajnos, de 8as válasz nagy bajnak tűnik.
2020. jún. 27. 16:13
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem nagy baj. Nagy valószínűséggel tudsz rajta állítani.


[link]


Itt megmutatja hogyan és hol. A legtöbb motornál ugyanilyen, az elmélet is ugyanez.


Ha egyesbe rakod és be van tökig húzva a kuplung, szép lassan kúszik előre magától a motor? Az megerősítené a tippünket, hogy nem emel ki a kuplung.

2020. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!