Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a lehetséges következménye...

Lillus1562 kérdése:

Mik a lehetséges következményei annak, ha meghúztam egy autót egy bevásárló központ parkolójában?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok. Be akartam parkolni, de meghúztam egy parkoló autó hátsó ajtaját. A festék lekopott egy kis helyen az ajtón.

A telefonszámomat és a nevemet odaírtam egy cetlire ott hagytam a tulaj első szélvédőjén. Kamera felvette az esetet.



2020. okt. 17. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítód fizeti a kárt. A következmény az, hogy rosszabb biztosítási kategóriába kerülsz majd, ezért magasabb lesz a fizetendő díjad.
2020. okt. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Szívás, mert A0-ban is marha drágák a biztosítások. Így most rájön majd a károkozói díj is. Simán lesz 120 ezres biztosítási díj jövő évtől. Meg kell beszélni vele. Nekem például olcsóbb volt zsebből kifizetni a 40 ezret, mert a biztosítás 60 ezerről 140-re drágult volna.
2020. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak arról van szó, hogy rosszabb kategóriába kerülsz, hanem az is vastagon beleszámít, hogy kárt okoztál. Én B4-ben voltam, és okoztam egy kb. 100 forintos kárt, de úgy voltam vele, hogy nem gond, fizesse a biztositó, és visszamegyek B2-be, nem nagy ügy. Hát, nem csak visszamentem B2-be, hanem a B4 biztositódij fölé emelkedett a díjam a károkozás miatt. Érdemesebb lett volna befizetni a 100 ezer forintot.

Ezenkívül kevés, hogy otthagytál egy cetlit, be kellett volna telefonon jelenteni a rendőrségen, hogy kárt okoztál. Mert ugye mi van akkor, ha lefújja a szél a cetlit vagy elirsz egy számot?

2020. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!