Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima üzemanyagot tankolsz...

Sima üzemanyagot tankolsz vagy prémiumot?

Figyelt kérdés

Miért pont ezeket? Ha külön adalékolsz valamit, azt is írd le.

Az autó típusát is megköszönném


2020. okt. 23. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Amíg német autóm volt (Opel), addig mindig prémiumot tankoltam, mert érezhetően jobban ment az autó. Most viszont japán autóm van (Toyota), ennél nem lehetett nagy különbséget észrevenni, így simát.
2020. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Simát, de jó kúton (OMV mindig).
2020. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Semmilyen különbséget nem tapasztaltam a prémium és a sima között.

Emiatt simát tankolok, mert az jóval olcsóbb.

2020. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Csak is prémiumot.
2020. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Sima dízelt, 2013-as 335d
2020. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

A prémium üzemanyagot max a régi autók érezhetik meg, én a jelenlegi autómnál (nagy köbcentis, közvetlen benzinbefecskendezéses+Aut váltós) nem éreztem semmi különbséget, de mivel ez a mostani E10-es már nem ajánlott hozzá, ezért maradt a Shell V Power Racing - 1-1 tankolás majd 3000 Ft-tal drágább, de remélem ez hosszú távon kifizetődik majd.

A sima "minőségibb" üzemanyagok is csak E10-esek, ahogy a 98-as benzin is - szóval mélyen zsebbenyúlós dolog ez hosszú távon.

2020. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Mindig prémiumot.

Nem vág a földhöz az a literenkénti 35-40Ft különbség. Nem kell miatta hó végén zsíros kenyéren élnem. Szóval szerintem belefér. Főleg most, hogy még mindig viszonylag lent vannak az üzemanyagárak. Amikor közel 450Ft volt az alap literje, akkor is megvettem a prémiumot.

Azért vettem új autót, mert hosszú távon szeretném használni. Értsd ez alatt 300-400e km. Nem vagyok az a pár évente használt kocsit cserélgető típus. Ha a prémium plusz adalékja ehhez csak kis mértékben is hozzájárul, már elégedett leszek. Ha nem, akkor na bumm. Más sokkal többet elszór értelmetlenül cigire, piára, nőkre, egyebekre...

A prémiumtól nem várok +50 lóerőt. Ha ez lenne az elvárásom, eleve erősebb autót vettem volna. És literekkel alacsonyabb fogyasztást sem várok, nem ezért tankolom.

A prémium üzemanyag eleve jobban adalékolt. Emiatt plusz utólagos adalékok töltögtésének nem igazán látom értelmét.


Gondolom most jól le leszek pontozva, mert ilyen eretnek gondolataim vannak. Mint eddig minden más hasonló kérdésnél... Hajrá!

Autó: Opel Insignia biturbó.

2020. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha sima benzin is való az autóba, évente egyszer a tisztítás miatt érdemes prémiumot tankolni. (amelyik autóba nem kell a prémium, csak tisztító hatása van)
2020. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Sima
2020. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg üzemanyag érzékeny autóba a helyi önkiszolgáló kútra járok ahol 20forintal olcsóbb mint bárhol és minden rendben van vele. Ott is a sima 95öst teszem bele. Utóbb kiderült,hogy mol üzemanyagot vesz a srác🙂
2020. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!