Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városba van értelme az erős...

Városba van értelme az erős autónak?

Figyelt kérdés

Sokszor látni a városban pl. anyucikat nagy teljesítményű autókban vagy SUV-okban.


Városban ki lehet használni az erős autót? 150-200 lóerőt ki lehet huzatni ott?


Vagy ez inkább a villantásról szól, hogy mutassák, hogy ők vagy a férjük meg tudják venni, és egy kisautó is elég lenne nekik?



2020. okt. 28. 08:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%
nincs
2020. okt. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem felesleges. Csak villantás. Múltkor láttam egy anyukát a városban (ráadásul vidéki kisvárosban élünk) egy akkora autóval mint egy kislakás, vitte a fiát oviba, jelzem a helyi ovi ahova mi is járunk a város minden részéről 5 perc biciklizés kb mert tényleg nem nagy város. Ez szerintem annyira felesleges. Jó persze ha neki ez a jó nincs ezzel baj, de én ezért be se inditanám az autót.
2020. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
150-200 lóerős kocsi szerintem ma már nem számít olyan erősnek, inkább átlagosnak. Értelme max annyi, hogy dinamikusabban lehet vele közlekedni mint egy gyengébb autóval.
2020. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
98%
Én azon röhögök amikor a szerencsétlen beparkolni sem képes vele normálsian
2020. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az országúti kerékpáromat nem tudom kihasználni a dugók miatt, nem még egy ilyen autót
2020. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
88%

Azért mielőtt leszóltok másokat, azt is érdemes szem előtt tartani, hogy lehet, hogy az ovi 5 perc, de valószínűleg anyuka nem ül az oviban all day.

Anyukám is több száz lóerős az autója, de nem a pesti forgalomban használja ezt ki nyilván... Aki sokat közlekedik autópályán, városon kívül, annak megéri. Gondolom nem követitek az összes "SUV-os anyukát" egész nap, hogy lássátok, hol megy az autóval.

2020. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
23%

150-200 lóerő teljesen átlagos manapság, inkább 300+-ra gondolsz.


Egyébként nem feltétlenül csak városban használhatnak egy autót attól, hogy ott látod.

Nyilván nem teszik le az autópálya szélén és ülnek át egy kisebbe.


"Van-e értelme"? Persze, hogy van, magabiztosabban és jobban gyorsulsz. Ráadásul normális autót nem tudsz venni 1.4-es motorral, hanen alapból 3000 köbcentitől indul (mondtam valamit) a motorizáltság.

Egy 1000 köbcentis, turbós kis vacakkal is tartod a 180-at manapság, de nem mindegy, milyen gyorsan éred el. Pont, ahogy a 85-öt városban, egy 70-es táblánál.


Én Q7-et vezetek, Pestre nem azzal szoktam lemenni, de itt Sopronban nem nagyon van parkolási gond a konkrét belvároson kívül, így semmi hátrányát nem érzem.

2020. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
40%

150 lóerő ma már teljesen átlagos. Egy 1.4 körüli kis blokk simán tud ennyit.

Nem azért kell ilyen teljesítmény, hogy az ember 200-zal száguldozzon. Sőt, azt mondom, hogy autópályára ahhoz hogy az ember tartsa a 130-at nem is kell feltétlenül 150 lóerő. De nem mindegy hogy mennyire gyorsul. Ennek meg városban van jelentősége, ahol sokat kell gyorsítani, lassítani, kilőni ha olyan a helyzet.

Az autó külső fizikai mérete megint más téma. Most mindenki meg van őrülve az SUV-k ért. Városban én sem látom sok értelmét, nem túl praktikus. Autópályára meg pláne. Csak a fogyasztás fog nőni a krumpli légellenállás és a nagy rugózatlan tömegek miatt. Egyedül akkor látom értelmét, ha az embernek van telke, rendszeresen jár földúton. Ott jól jön a magasabb hasmagasság, nagyobb kerekek, még ha nem is egy összkerekes terepjáró. A többi meg csak divat majmolás.

2020. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%
6os. Senki nem szólta le, meg kéne tanulni olvasni. Ez egy példa volt és írtam is hogy nincs ezzel baj, de én ezért nem inditanám be a kocsit mert felesleges egy ilyen kis városban. Nem lehet kihasználni igazából rendesen. Nem követjük és nem az összes "SUV-os anyukárol" volt szó csak erről az egyről. Akiről történetesen tudom, hogy otthon van a kissebb gyerekkel egész nap, tehát így szerintem még feleslegesebb egy ilyen autóval elgurulni meg haza gurulni, szerintem. De nyilván másnak lehet más a véleménye.
2020. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
45%

Az irigység beszél sokakból csak... De még ha neki van is rávalója is sajnálja a másiktól... Ilyenek sajnos a magyarok, illetve az ember.


Egyébként meg, a hamis biztonságérzet miatt is veszik a nagy kocsikat. Láttam én már 30 milliós Merciben is kiscsajt, meg anyukát. Ez van, dől a pénz akkor ha meg tudja venni meg is veszi, hiába elég lenne egy kis Citroen is.

2020. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!