Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 hetes a jogosítványom....

3 hetes a jogosítványom. Városban (BP) nagyon szívesen vezetek, de autóúton, községeket átkötő főutakon, autópályán rettegek. Ki hogy szokta meg a távolsági vezetést?

Figyelt kérdés
Már van autóm is (nagy, dízel, nem egy városi cirkáló). Sokat kell mennem több száz km-t hetente, de városin kívül sosem vezettem az oktatások során, sem autópályán csak Bp-n belvárosban. Egyszerűen 60-70 km/h sebesség felett már félek, még a busz is megelőz, viszont muszáj hozzászoknom, megtanulnom a városon kívüli nagy sebességes vezetést is. Valami tipp, ki hogyan csinálta? (Nincs senki, aki tudna vezetni velem, magamra vagyok utalva, órákat már nem tudok venni.)

2020. okt. 31. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok gyakorlás. Mehetsz picit lassabban, de próbálj minél közelebb lenni a sebességhatárhoz, ha a körülmények engedik. De tényleg csak a gyakorlás fog ebben segíteni. Milyen autód van?
2020. okt. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először fura volt, úgy éreztem száguldok és nem tudom az úton tartani a kocsit. Egy-két hónap alatt hozzászoktam, most egy év után már nincs ilyen jellegű problémám. Neked is menni fog.
2020. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes folyamat, a nagyobb sebességgel közlekedést is ugyanúgy gyakorlással lehet tanulni, mint a városban közlekedést.

az is természetes, hogy az oktatók nem autópályán, lakott területen kívül gyakorolnak a tanulókkal, az alapokat nem ott lehet megtanulni, ott lényegében egy komoly nehezítő körülmény van: a sebesség.

Gyakorlással fejlődni fogsz, de amire most nagy hangsúlyt kell fektetned, az az óvatosság, pláne azért, mert a jelenlegi képességedhez mérten az autód túlméretezett, sokkal többet tud annál, amit jelenleg még kezelni tudsz, figyelj rá, nehogy szét szaladjon a ménes. A félelem forrása egyébként lehet az, hogy érzed is, hogy az autó sokkal többet bírna, de az neked sok...

2020. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vicces, mert a városi (főleg budapesti) közlekedés sokkal veszélyesebb.

Hozzá kell szoknod a sebességhez. Én évente 3-4 alkalommal megyek csak fel autópályára, ilyenkor én is szoktatom magam: eleinte a külső sávban maradok és a kamionok tempójával megyek (kb 90km/h). Autópályán, mivel nagyon széles az út, ez nem fog soknak tűnni. Amikor már megszoktam (mondjuk 10 perc), elkezdek belsőben előzni.


A sima külterületi utaknál változó a tempó, van olyan ahol 80-nál én sem megyek többel, pedig már 15 éve vezetek. Ez a forgalomtól és út minőségétől függ.


A lényeg, hogy annyival menjél csak, amennyit még biztonságosnak érzel. Gyakorolni viszont érdemes: menjél ki a városból, kb 50 kilométer után már érezhetően kisebb lesz a forgalom és nyugodtan tudsz haladni.

2020. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a poént már ellőtted ugyanebben a formában
2020. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ez komoly h innen szeretnel egy idegent aki vezetne veled? 😂


Idovel jobb lesz. Legalabbis erosen valoszinu :D En pont forditva vagyok, palyan, autouton szivesen vezetek de bp a halalom. Ott a belvarosban meg sise vezettem de egesz gyakran vezetek budapesten is. Van begyakorolt utvonal amit ismerek es csak azon megyek. Szerintem bp egy őrület, ezerr is kerulom el.


Ha parazoo a sebesseg miatt, nyugodtan menj lassabban ameddif meg nem szokod, aki akar majd megeloz. En szoktam szivatni azt aki tolna es ramtapad, csak h ertsd: 70re beallok ott ahol mennek 100-al. Es hidd el, nem dudalt meg ezert senki, de ha dudalna se erdekelne. Mondjuk a kamionos az szokott de ha olyat kifogsz azt elengeded es ennyi. Egyebkent meg szepen tudsz menni nyugiban hidd el

2020. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Elpofaztam es a lenyeget lehagytam amit akartam irni. Ismerosom konkretan remegett mikor vezetni tanult. Kb 1 ev mulva mar 170nel ment a palyan es budpaesten belul is mindenhol. Megszokod ha rakenyszerulsz. Ha budapesten nem felsz akkor kint sem fogsz
2020. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszát nem igazán értem.


A többieknek köszi :) első válaszolónak: Vw 1.9

6. válaszolónak: eszemben sincs beengedni bárkit magam mellé. :)

2020. okt. 31. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Mész, és gyakorolsz.

Mindig annyival menj, amennyit biztonságosnak érzel. Még akkor is, ha hátulról már tolni akarnak a türelmetlen autósok.

Ahogy szerzel rutint, egyre gyorsabban mersz majd menni.

Az előzést először én is csak traktorokon és jó hosszú egyenes szakaszokon mertem megpróbálni, aztán később ráéreztem és utána már egyre nehezebb előzéseket tudtam biztonságosan kivitelezni.

2020. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!