Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy márkaszerviz akciósan...

Ha egy márkaszerviz akciósan árul egy próba autót, akkor érdemes másik márkaszervizbe elvinni átnézetni?

Figyelt kérdés
Fiatal autóról van szó, amit tesztvezetésekhez használtak. Ilyenkor érdemes elvinni egy közeli másik márkaszervizbe, vagy sok értelme nincs, mert az adott márka szervizei ismerik egymást, és nem fognak a másik bizniszének ártani azzal, hogy felfedik az autó hibáit?

2020. szept. 16. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A tesztautó pár hónapos, fél éves szokott lenni, pár ezer km futással. Ha ez alatt szemmel látható rendellenességet lehet látni, az már régen rossz. A másik dolog, hogy a tesztautóra is vonatkozik a gyári garancia. Tehát ha valami problémát észlelsz (nyilván ez nem vonatkozik az esztétikai hibákra), azt ingyen javítják. Ezért sok értelmét nem látom.
2020. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez igaz, erre nem gondoltam, hogy az is garanciális. Arra gondoltam, hogy biztos azért adnak milliós árkedvezménnyel tesztautót, mert valami gond van vele.
2020. szept. 16. 18:16
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, a szalonból elvihető tesztautó tulajdonképpen már egy használt autó, így természetesen lesz értékcsökkenés, nem is kicsi.
2020. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Átnézetheted, de nem fognak semmit látni rajta.
2020. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Valami sérülés vagy használati nyom csak lesz rajta, egyébként nem teljesen érthető, hogy egy teljesen jól működő tesztautót miért adnának el.
2020. szept. 16. 19:39
 6/15 anonim ***** válasza:
Mert már nem reprezentálja a flottát? Mivel használt nem ezt akarják megmutatni milyen lesz a leendő tulajnak amikor ő beül a 0km-es kocsijába? Jött egy magasabb felszereltségű teszt auto? A korona miatt kénytelenek megválni tőle? Van meg 6000 ok...
2020. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha csak ennyi, akkor jó. Remélem nem karamboloztak vele egy tesztúton, vag ilyesmi.
2020. szept. 16. 19:47
 8/15 A kérdező kommentje:

Látom, azért ilyen is van: "ismerősöm az egyik szalon vezető, na onnan nem vennék autót, 3 új Grand Vitarát tört össze, majd adta el mint sérülésmentes teszt autót..."


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__93..

2020. szept. 16. 19:55
 9/15 anonim ***** válasza:
Megértem a felelmed, ez is benne van a pakliban Magyarországon. Viszont ha teszt auto, akkor van rendszáma, azt meg le lehet kérdezni. Mivel új auto így az se lehet, mint a 10+ éves használt autókkal, hogy egyszer felbukkan a rendszerben 30k km-mel, aztán vagy annyi, vagy nem.
2020. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Lekérdeztem, 0km-t mutat. Új autóként vizsgáztatva ennyi volt benne, vagyis a km ebből nem derül ki.


A törés inkább aggasztana, de arra kisebb az esély, a káros bejáratásra annál inkább:


"Én nem emiatt nem vennék ilyen autót. Hanem mert mindenki próbálgatja hogy mit bír. Padlózzák hidegen, satufék, stb. Azért ez nem kis igénybevétel. A másik véglet, láttam már öreg papát úgy vezetni a tesztatutót hogy pörgette 6000-rel amotort, közben medig folyamatosan csúsztatta a kuplungot egyenes, sík úton. Gondolom ezt se köszönte meg a kuplungtárcsa.


Kinézetre vadonat újnak tűnnek ezek az autók, az órájukban sincs sok, de úgy le tudják őket amortizálni ez alatt is, mint más normális használat mellett 100.000km alatt."


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__76..

2020. szept. 16. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!