Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet hengerfejes a kocsim,...

Lehet hengerfejes a kocsim, most lett kilakatolva, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Karosszériára 400 ezer lett ráköltve a kocsit 600 ezerért vettük 2 éve, se a klíma se tempomat nem működik nem is látja a tempomatot a Seat márkaszervíz gépe. Most úgy néz ki, hogy kuka a motor, pedig mindig vigyáztam rá , vártam elindulásnál nem mentem vele 2 ezer rpm fölé hidegen melegen 2.8-nál váltottam. Olaj meg minden rendesen cserélve volt, mint a hímes tojásra úgy figyeltem. Jött az ősz és csöpögni kezdett a hűtővíz én utántöltöttem mert Karácsonyig nem tudtam volna letenni a kocsit. Ma meg kinyitottam utántöltéshez a sapit és megemelkedett a víz szint. Szerelővel beszéltem és mondta vagy hengerfej vagy termosztát mivel nincs szerencsém tudom a választ.


Az a baj, hogy egy kudarc ez a kocsi, iszonyat pénz ráment már 1.2 millió, valahogy úgy kellene kiszállni, hogy ha eladom ne kelljen fél évig rettegni , hogy a vevő érvényesítse a kötelező garanciát. Nem tudok rá vállalni semmit csak azt, hogy sokat kell rá költeni. Egy 1.4 F Astrát szeretnék venni vagyis cserélni, szerintetek becserélhetik rá az 1999-es Alhambrát ( 1.9 tdi)?


2020. nov. 13. 00:54
1 2
 11/19 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
71%
Nem vennék rá mérget, hogy hengerfejes. Ha hengerfejes lenne forralná a vizet, vagy keverné az olajjal, vagy az olajat az üzemanyaggal. Valamit valamivel biztosan keverne.
2020. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Miért kell bántani azt akinek csak erre van pénze? Nem én vagyok az egyetlen pronyó aki ilyen régi vacakkal jár.


Elvileg kiderül , hogy hengerfejes e, hidegen ki kell nyitni a kupakot, asszem.

2020. nov. 13. 10:13
 13/19 anonim ***** válasza:

"Nem vennék rá mérget, hogy hengerfejes. Ha hengerfejes lenne forralná a vizet, vagy keverné az olajjal, vagy az olajat az üzemanyaggal. Valamit valamivel biztosan keverne."

Biztosan így van, a lányom Peugeot-nál a kiegyenlítő tartály tele van olajjal, az ok: hengerfejes.

2020. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#9 "400 ezerért lett kilakatolva. Talán kilapította egy kamion?"


Nem csupán (remélhetőleg) tisztességesen kijavítottak minden hibát és nem csak a purhab, gitt, alvázvédő (magyar kompozit) megoldást használták.

Sajnos egy komolyabban megindult autónál már nem meglepő összeg. Kevés a hozzáértő és ők megkérik az árát.


Kérdező:

Mennyi lenne a motor generál?

Ha már a bódé rendben akkor lehet megérne annyit rákölteni és akkor a következő pár évben lesz egy jól rendbetett autód.

Ha el szeretnéd adni az tuti bukás lenne anyagilag.

Utána pedig ha veszel egy másik autót ott sem fogja senki garantálni, hogy azzal nem lesznek gondok. Akkor már inkább egy biztosat mint egy másik bizonytalant.


Ha pedig mégis eladnád akkor az adásvételi megjegyzés rovatában tüntesd fel, hogy motor hibás. Innentől nincs mit számonkérni rajtad.

2020. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Motor hiba, utána meg pici idegesítő apróságok.. nekem már van egy új autóm szinte. Írjatok 6 dolgot ami szerintetek potenciális hibaforrás egy autón, abból 5 már biztos volt javítva és mindig az volt, hogy "már csak ez és jó lesz" szerelő szól, 170 ezer a javítás.. oké de tényleg ez az utolsó, ajjaj, kifúj a kipufogó és büdös, hangosabb , kicseréljük.. akkor ott egy szilent, csere! Jajajajaj a toronycsapágy is ropog.. akkor utána folyik a szervó olaj.. ha nem írom ide ki gyakorira megölöm a szivattyút így csak kormányművet kellett felújítani, rugó meg van repedve.. csere, de párba, jó akkor megint nem megy a kocsi, nem azt a célt szolgálja amiért vettem.. utána fogja magát letilt azzal 10 alkalommal volt 3 szerelőnél, de nem az olcsó Jánosnál. Többet soha , de soha nem veszek ilyet. És ilyenkor tudjátok mit veszek ki a garázsból? Egy Swiftet aminek áprilisban lejárt a műszakija és már vinném a bontóba csak mindig kell és kell december 15-ig tud csak kelleni..
2020. nov. 13. 11:48
 16/19 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu.Én már jártam így Rénault megannal,Peugeot 206al és legutóbb suzuki wagonrrel.Mindegyik csak vitte a pénzt.A suzukit öreg bácsitól vettem,mint kiderült hiába volt kívül belűl tiptop az autó, karbantartásra nem költött az öreg.
2020. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ilyenek a 20+ éves autók, minden eléri bennük a végét.

Mire végére érsz a javításoknak, kezdheted előlről.

2020. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Naa, semmi baja a kocsinak, én voltam rossz fizikából.
2020. nov. 13. 22:36
 19/19 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Szerintem mindenki tudta rajtad kívül.
2020. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!