Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó bezárása járó motorral?...

Autó bezárása járó motorral? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Jönnek a hidegek, és tavaly ilyenkor úgy csináltam hogy reggel melóba indulás előtt 20 perccel kimentem, beindítottam az autót hogy amíg kajálok stb addig melegedjen meg olvadjon le.


De mostanában sok érdekes ember költözött ide, nem merném az utcán nyitva hagyni a kocsit. Próbáltam hogy beindítom, pótkulcs távirányítójával bezárnám de az nem működött...



2020. nov. 16. 13:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Full semmi értelme ennek. Bírd már ki azt a 10-15 percet kabátban, míg felmelegszik a motor. Amúgy pont erre való az állófűtés. Beidőzíted, és amikor beülsz, már minden üzemmeleg. Ausztriában, vagy Németországban pl súlyosan büntetik azokat, akik 1-2 percnél tovább járatják egy helyben a kocsijukat indulás előtt.
2020. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Pótkulcscsal azért nem működött, mert a rendes kulcsot éppen használtad az autóhoz, így nem engedi.

#10 A mechanikus zár is elektronikusan működik már. Tehát ha a kulcslyukban elfordítod a kulcsot, az elektromosan küldi tovább a jelet a centrálzárnak és így is tiltja a zárást.

2020. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%
Keyless go rendszerű autókkal, ahol gombos indítás van, és elég ha a zsebedben van a kulcs, meg lehet csinálni.
2020. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem szabad ennyi ideig járatni a motort. 30-60 másodpercen belül el kell vele indulni. Nézz utána.
2020. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

igaz, hogy a kertemben állt a kocsi, így beépítettem egy blokkfűtést. Indulás előtt egy órával belapcsolt, mire indultam a motor meleg volt, aztán indítás után a víz elterítette oda is ahol nem.

Nagyméretű dízelnél ez nagy előny.

2020. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges eddig járatni :) Indítsd el, kapard le a jeget és azalatt már bőven elért mindenhova az olaj. Ha fázol, akkor vegyél ülésre tehető fűtést. Elég olcsón kapható már és kb 20 masodperc alatt felmelegszik, nagyon sokat számít a hőérzetnél, hogyha a hátad meg feneked környékén meleg van.

Amúgy meg kétlem, hogy a 20 évnél fiatalabb autókkal ezt meg lehet csinálni (bezárni, miközben jár a motor)

2020. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban jársz ha inkább lekaparod, addig ketyeg, aztán elindulsz, alapjáraton iszonyat lassan fog melegedni, míg kis terheléssel már sokkal gyorsabban.
2020. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

20 percig minek?


Én is szoktam járatni, de nem 20 percig. Nagyon max 10. de akkor már extra hideg van, amúgy vízhőtől teszem függővé a dolgot.

2020. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
nem is tesz jót az autónak, ha ilyen sokáig járatod. elég abba belegondolni, hogy alapjáraton mennyivel több idő, míg az olaj eléri azt a hőfokot, ahol már jó kenést biztosít. sokkal tovább kopik nagymértékben a motor, mintha mondjuk beindítanád pár percre indulás előtt, majd fokozatosan terhelve elindulsz vele, mert hát nyilván így hamarabb éri el az üzemi hőfokot.
2020. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%
Azért a turbo nem annyira szereti a hideg sűrű olajat, igaz hogy kímélve boost alatt gurul vele az ember, de azért a víz érjen el egy 40-50 fokos hőmérsékletet mielőtt útrakelek. Nyáron ez pont megvan annyi idő alatt amig kiállok, kaput becsukom ilyenek.
2020. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!