Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvert a szerelő?

Átvert a szerelő?

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtökön elvittem az autómat, hogy cseréljenek kuplungot és lendkereket. Azt igérték hogy péntekre kész lesz minden. Pénteken felhivott a műhely vezetője, hogy sajnos baleset történt a műhelyben, és betört az autóm szélvédője. Már késő volt, hogy alkatrészt rendeljenek, ezért leghamarabb csak hétfőn (azaz ma) tudják kicserélni. A kellemetlenség miatt felajánlotta, hogy nem számítanak fel munkadíjat a kuplungra, és az alkatrészt is importőri áron adják. Hirtelen megörültem, hogy 60ezret spórolhatok, és azonnal elfogadtam az ajánlatot. Azóta megbántam, mert a barátnőm szerint igy most bármikor beázhat majd az autóm, és sokkal kevesebbet is ér, miután szélvédőt cseréltek. Igy most mennyivel ér kevesebbet az autóm? Opel Astra 2008, ecotec 1.7diesel motoros.

2020. nov. 16. 19:57
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
Semennyivel. Normálisan cserélt szélvédő nem rosszabb, mint a gyári.
2020. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%

nagyon korrekt volt a szerelőd


Attól hogy kicseréltéka szélvédőt nem lett rosszabb az autód.

Örülj neki hogy jól végzödött a dolog

2020. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
100%

Miért ázna be?

Az egyik autóm 25 éves, új kora óta a családban van. Eddig 5X cseréltek benne szélvédőt. Most nemrég megint kapott egy kavicsot, de még nem kezdett el repedni. Egyik szélvédővel sem ázott még be.

A másik autó 3 éves, de már abban is volt 1x cserélve. Azzal sincs baj.


A szélvedőket ragasztják, gyárilag is és cserekor is. Nagyon nyomorultnak kell lenni, hogy elrontsák a cserét.

Munkagépben már én is cseréltem. Az sem ázik be, pedig egyáltalán nem értek hozzá.

Csak nyugi. A fényezést azért nézd át mielőtt elhozod. Nehogy az is sérült legyen.

2020. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Már elhoztam az autót, a fényezés látszólag nem sérült és a szélvédő is a helyém van. Kb 10 liter vizet locsoltam rá, hogy kipróbáljam és nem ázik be. Ettől még nem lettem nyugodtabb, mert a barátnőm szerint ha jövő nyáron a napon parkolok vele akkor kiszárad a ragasztó, és beázhat majd, sőt balesetveszélyes is, mert beszakadhat autópályán.
2020. nov. 16. 20:17
 5/60 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld le a barátnőd!
2020. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a barátnőd szerint egy repedt szélvédő = totálkár?

Gondolom nem az eszéért szereted...

2020. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
100%
Innen is üdvözletem a korrekt szerelőnek. Jót választottál. Barátnőből már kevésbé, legalábbis az autóismereteket illetően.
2020. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit kerdezz meg tőle, hogy szerinte a gyári szélvédőt hogy teszik bele?
2020. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
95%

Mellesleg: a zseni baratnod szerint mi lett volna a jo megoldas, elhozni az autot szelvedo nelkul vagy egyenesen a betort, darabokban levo szelvedovel es csakazertis kifizetni a kuplung teljes javitasi koltseget es ragaszkodni a haszonkulccsal novelt alkatresz-arhoz is, hogy nehogy atverjenek?


Ugye szoke norol van szo...?

2020. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
93%
legalább jó csöcsei vannak a barátnődnek?
2020. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!