Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi lenne ebben az...

Szerintetek mi lenne ebben az esetben a legjobb?

Figyelt kérdés

Nos, már több mint 2 éve egy nagyon szerencsétlen dolog történt a családban:


A most 14 éves Toyota Corolla Verso 2.0 dízel autónkkal kb. 160 000 km után egyszer csak hirtelen több gond jelentkezett: tönkrementek az injektorok és a porlasztócsúcs, a motor vezérműszíja meggyengült, folyt belőle az olaj, többször lefulladt a motor, stb.


Az autószerelő szerint a gond az volt, hogy 12 éven át szinte csak városban használtuk, nagyritkán hosszabb úton is! Pedig amikor megvettük, senki sem mondta, hogy a dízeleknek rossz a városi használat!


A legrosszabb csak ekkor jött: nem volt (és most sincs) pénzünk új kocsira, ezért a nagyszüleimék 22 éves Daewoo Lanos kocsijára kényszerültünk, hogy mostantól azzal járjunk, a Toyotát pedig attól kezdve csak hosszú távon fogjuk használni! Egyedül nekem nem tetszett az ötlet, mivel undorodom attól a kocsitól, ráadásul azzal is vannak kisebb gondok, mivel azelőtt 5 éve nem volt belehajtva egy árva kilométer sem! A komfortja egyenlő a nullával: a Toyotában érintőképernyő, digitklíma, tempomat, tolatókamera, minden megvolt! A Lanosban meg még nincs se manuális klíma, se ABS, de még hátsó ablaktörlő sem! Egyszerűen utálom! Félek mindig, amikor suliba, meg ha valamilyen hivatalos megbeszélésre megyünk, hogy kiszúrnak, azt mondván: nézd, biztos szegény család lehet! Tudom-tudom 16 évesen nem kéne ezzel foglalkoznom, de nem szeretnék emiatt szégyenkezni!


Bevallom ezen a ponton rögtön elkezdtem azon agyalni, hogy el kéne adni a Toyotát 1-2 millióért, és venni belőle egy második generációs Toyota Prius-t, mivel az már az egész családnak tetszene, ráadásul takarékos is!


Szerintetek el kéne adni a Toyotát, csakmert hosszú távra kiváló, de városban használva 1-2 éven belül tönkremenne! Szép tiszta kívül-belül, 7 személyes és modern; szerintem megérné eladni, de a család nagyon ellenkezik! Ti hogy gondoljátok?


Ui: Imádom a Toyotákat, de utálom Daewoo-t!



2020. nov. 25. 12:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#6: Szerintem attól függ, hanyadik generációs modellről beszélünk: nekünk a második generációs, ún. AR10-es verziószámú van, 2005.12.19-én vettük (hamarosan jubileumi születésnapja lesz 😊). Az első generációs, ún. E121-es Corolla Verso szerintem is ronda egy kicsit!


#7: Szerencsére nem volt még példa arra, hogy nyíltan leszóltak volna minket a Lanos miatt (remélem nem is lesz)! Én attól is félek, ha az emberek csak magukban gondolják ezt!


#8: Fogalmam sincs, mit mondana! Erre én sem tudok most mit mondani! Össze vagyok zavarodva!

2020. nov. 25. 13:56
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a különbség, hogy a taxisok, fuvarozók beindítják reggel és utána gyakorlatilag a nap végéig üzemmeleg a motor, ezalatt megtesznek 100-200 km-t.

Az átlag ingázóautót meg hidegen beindítják, mennek 5-10 km-t, majd langyos motorral leállítják. Mindezt naponta minimum 2x.

2020. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!