Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet régi adagolós...

Nikolas Kidman kérdése:

Hogyan lehet régi adagolós autóba tempomatot építeni?

Figyelt kérdés
Van egy T4-em és egy tempomatot szeretnék bele, ami a fordulatszámot tudja tartani. Gyakran megyek hosszú útra, és úgy döntöttem hogy ez kell nekem. Nem érdekel mennyi idő, vagy energia, csak a hogyan érdekel.

2020. nov. 29. 13:29
 1/5 anonim válasza:
77%
Dehat te is tudod tartani a fordulatszámot
2020. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Persze hogy nem érdekel mennyi idő meg energia. Hiszen ezekből egyikre sincs szükség. Alkatrész, vcds, meg típus ismeret kell. De mivel ezekből neked semmi sincs így marad a pénz. (Bár van egy olyan megérzésem hogy az sincs)
2020. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen keszlet kell, amiben van motoros mozgató mechhanizmus is. Meg mindenféle szenzor is kell (gazpedal, kuplung stb). Szerintem keress fel ilyen muhelyt
2020. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Ténégyben már volt tempomat, lehet találni szettet hozzá.
2020. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 20 éve volt egy (benzines, valami régi Nissan) autóm, amibe én szereltem utólag beépíthető "márkafüggetlen" tempomatot.

Az úgy működött, hogy a vákuumrendszerbe kellett bekötni, és egy "vákuummotor" volt benne, az húzogatott egy drótot, amit a gázbowdenhez kellett odacsíptetni. A sebességjelet elekromosan vette, a váltóról jött valami vezeték, arra már nem emlékszem pontosan. Ahhoz képest hogy milyen primitív kis szerkezet volt, meglepően jól működött és egyszerű volt beszerelni.

2020. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!