Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra h, nem indul, mi lehet...

Astra h, nem indul, mi lehet probléma?

Figyelt kérdés

Ma munka után haza akartam jönni, autó nem indult kulcs elforditásra, kattogó hang a motorból, és a műszerfal - minden " elektronikai " dolog, lámpa, rádió csak villog


Be lett tolva, akkor hazatudtam jönni, leállitottam 1 órára, elakartam indulni, és megint a kattogás 1 mp imsétlődés vagy kevesebb és villog, ( villogás- felgyullad, kialszik fél mp ismétlődéssel minden ami világitani tud )

Akksi ? öninditó? Generátor? 2011 évjárat, 1.6 benzin

Tippeket köszönöm előre is!



2020. dec. 1. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Generátor, akkumlátor szar.

Piszokul el van hanyagolva.

2020. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
háromnegyed éve van nálam a kocsi, kitudnád egy kicsit jobban fejteni, hogy mit rontottam el? ( első kocsi 22/F )
2020. dec. 1. 18:20
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Első számú lehetőség, hogy megdöglött az akkumulátor.

Arra utalnak a villogó lámpák a műszerfalon, és arra utal az is, hogy betolás után működött az autó, a generátor ellátta árammal, de az akkumulátor döglött maradt, azért nem indult következő alkalommal sem.

2020. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az akkumulátor fogyó eszköz, és többnyire ilyenkor múlnak ki, nem barátjuk a hideg.
2020. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben rámérnék az akkufeszültségre alapból. Utána ha jár a generátor.

Ha megírod milyen feszültségértékeket láttál, már lehet valószínűsíteni a hiba okát.

2020. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha lámpák villognak és kínlódik az önindító akkor az akkunak annyi. Nem tudom milyen messze laksz a munkahelyedtől de ha csak 10-15 km-re az édes kevés hogy annyira feltöltsön hogy betudja indítani az autódat. Azt javaslom vegyél másik akkut ha tudod hogy milyen idős és van már olyan 3-4 éves vagy még több akkor új akkut vegyél, régit meg add le erre való helyen. Ha az akku önmagában jó tehát be lett mérve stb akkor lehet az önindítód van a halálán de akkor a műszerfalon egyik lámpa sem villogna ha az önindító meg sem nyekken.
2020. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha 2011-es és az eredeti az akksi bent, akkor ne is gondolkozz tovább, valószínű az ment el. Kb 7 esetleg 8-9 évig bírjàk, attól függ hogy volt használva.
2020. dec. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos akku boltos INGYEN beméri az akkut, a generátort pillanatok alatt, műszerral azt is megmondja, hogy csak most merült le az akkud de feltöltve jó lesz még vagy már a halálán van. Lehet, hogy az akku van az élettartama határán, de lehet, hogy a generátorod nem tölt megfelelően, és azért nem tud feltöltődni az akku. Tehát nem biztos, hogy önmagában az akku csere megoldja. Ne TESCO stb vegyél bele akkut, hanem egy akkumlátort árusitó boltban ahol bemérik, beszerelik, és a régi akkut is beveszik oda menj. 20-25.000 Ft körül illetve még ennél is drágábban kapsz bele akkut, de jobb, mint ha az út szélén hagyna. Ha generátoroddal van baj, minél előbb csináltasd meg. Ezekben a hidegekben tényleg szeretik megadni magukat az olyan akkumlátorok, amikkel nyáron még el tudsz menni pár hónapot.
2020. dec. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*műszerral = műszerrel
2020. dec. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segitséget, az akksi volt a ludas :)
2020. dec. 5. 02:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!