Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor éri majd meg elektromos...

Mikor éri majd meg elektromos autót vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


32 vagyok, jelenleg egy közel 20 éves, benzines, alacsony fogyasztású autóm van, majd szeretnék váltani valamikor. Átlagosan havi 200e Ft fizetést kapok kézhez (ezt csak a fenntartási költségek miatt írom le), jóformán egyszerű melós vagyok.


Napi szinten 40 km-t vezetek. Tehát valami olyasmi modellt keresek, amit én is fenn tudnék tartani, amihez a pótalkatrészek nem kerülnek egy vagyonba. Létezik jelenleg ilyen modell?


Ha nem, akkor még kb. hány évig kell várnom, hogy a költségek (meg úgy általában az autó ára) az én lehetőségeimhez csökkenjenek?



2020. dec. 3. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég megtakarításod, akkor akár most is megveheted, nem sokat kell rá költeni.

Kérdés, hogy biztosan egy autóba akarod fektetni több évnyi jövedelmedet?

2020. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ősrégi (2010-es) Mitsubishi i-Miev is elég használatodra. Azokat már olcsóbban meg lehet szerezni és szinte semmibe sem kerül fenntartásuk. (Se kuplung, se váltó, se kipufogó, még olajcsere sincs.)
2020. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Ne dőljél be annak, hogy elektromos autóra nem kell költeni. Újonnan ez nagyjából igaz, de havi nettó 200-ból nem hiszem, hogy 10+ milliós piacot nézed. Használtan viszont, 10+ évesen már az akksik problémásak. A köztük lévő kapcsolat korrodálódik, maguk a cellák elöregednek, felfújódnak. Persze lehet cserélni, de típustól függ, hogy ez mennyibe kerül.

Ha elektromosat akarsz, akkor mindenképpen a populáris autók közül válasszál, mint a Prius.

2020. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Soha!
2020. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha majd csökkenek az akkumulátor árak és jócskán csökkenek az aku töltési idők is és egyre több elektromos autó töltő pont lesz, akkor talán lejjeb megy az áruk is és élehtő alternatíva lehet majd, akkor talán megfogja érni.

Ezek nem a közeljövőben fog megtörténni. Kell még hozzá pár év, hogy a földi halandónak is megérje, lejebb menjen az áruk és élhető alternatíva legyen. Még csak úri huncutság szerintem ez az egész elekromos autó jelenség, nem nagyon éri meg. Több milló forintos autókról beszélünk még... talán majd, ha beesik az áruk 2,5-2 millió alá akkor talán el lehet rajta gondolkodni, addig szerintem semmi esetre sem...

2020. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Majd mikor 5 perc alatt fel elhet tölteni és lehetőleg kibír mininum 800kmá-t egy átlagos elektromos kocsi
2020. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Vortrex ***** válasza:
61%
Hétfőn, 11 órakkor
2020. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Nyolc éves Nissan Leaf-em van. Ez alatt a nyolc év alatt talán összesen tízezer forintomba került a fenntartása.


Az aksi az újkori teljesítménye 80%-át nyújtja. 125 km helyett most csak százat tudok menni. Viszont gyorstöltő most már mindenütt van.


Ha tudod otthon tölteni (van egy konnektorod a parkolóhelye közelében) akkor vágj bele nyugodtan.


És röhej aki írja hogy majd ha 800 km-t tud menni a kocsi mikor a kérdező világosan írta hogy ő napi 40-et megy. Ahhoz nem kell a legújabb legdrágább Tesla.

2020. dec. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg ahogy olvastam már fél órára lenyomták a töltési időt egy adott típusnál, és jön egy új modell, ami 800 km körül fogja majd bírni egy töltéssel. Rá lehet guglizni, telefonról nem szeretném most belinkelni.
2020. dec. 4. 06:57
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
Fél óra még mindig bő ötszöröse amennyi idő alatt megtankolok egy átlag autót, még ha nagy tankja is van.
2020. dec. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!