Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor éri majd meg elektromos...

Mikor éri majd meg elektromos autót vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


32 vagyok, jelenleg egy közel 20 éves, benzines, alacsony fogyasztású autóm van, majd szeretnék váltani valamikor. Átlagosan havi 200e Ft fizetést kapok kézhez (ezt csak a fenntartási költségek miatt írom le), jóformán egyszerű melós vagyok.


Napi szinten 40 km-t vezetek. Tehát valami olyasmi modellt keresek, amit én is fenn tudnék tartani, amihez a pótalkatrészek nem kerülnek egy vagyonba. Létezik jelenleg ilyen modell?


Ha nem, akkor még kb. hány évig kell várnom, hogy a költségek (meg úgy általában az autó ára) az én lehetőségeimhez csökkenjenek?



2020. dec. 3. 17:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A Leaf-emet tíz másodperc alatt töltöm. Este öt másodperc bedugni, reggel öt másodperc kihúzni a konnektorból. Egész éjjel töltődik amíg alszom, pont úgy mint a mobilom.


Képzeld el milyen macerás lenne ha a mobilodat minden héten el kéne hurcolnod valahova feltölteni. Még ha csak öt percbe is tellene. Sokkal kényelmesebb esténként otthon tölteni. Na pont így van ez az elektromos autókkal is. A töltésük sokkal kényelmesebb minden tankolásnál (na és ugye olcsóbb is).

2020. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%
Na és ha épp a Leaf-el el akarsz pl ugrani BP-ről Debrecenbe? Útközben hol az 5 másodperces töltés?
2020. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy mindig vannak olyanok, akiknek semmi sem jó. :D Fél óra sok neki, mert ő 5 perc alatt megtankol egy autót. Drága kenyér... Még jó, hogy neked semmit sem kell csinálnod, csak a golyóidat vakargatnod, majd a mérnökök mindent kitalálnak maguk.
2020. dec. 5. 09:56
 14/16 A kérdező kommentje:
Az mellékes, hogy mondjuk egy olyan településen, ahol csak villanyautók járnának, mennyivel tisztább lenne a levegő. Áh az hülyeség, éljenek a benzintemető nyugati autók.
2020. dec. 5. 09:58
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha Debrecenbe akarok menni akkor meg kell állnom gyorstölteni. Ha évente egyszer megyek oda megengedhetem hogy megállok egy félórát tölteni, hiszen az év többi részén nem kellett sohase tankolnom. Ha összeszámolod azokat a "csak öt perc" tankolásokat amit csinálsz egy év alatt akkor hány óra jön ki? Pláne ha beszámolod a kerülőutakat is a benzinkúthoz.


Ha sokszor akarnék Debrecenbe járni, mondjuk naponta, akkor egy hosszabb hatótávú elektromos autót választanék, pld Tesla, ami meg tudja tenni a távot oda-vissza egy töltéssel.


De a kérdező nem Debreceni utakra akart elektromos autót hanem helyi 40 km-es utazásokra.

2020. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezt ne ecseteld neki, csak a szokásos elvakult mert a villany jó és pont szint. De igazából nem oszt vagy szoroz, mindenki azt hajt amit akar.
2020. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!