Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan fogok tudni így levizsg...

Hogyan fogok tudni így levizsgázni? Mit tegyek az oktatóval?

Figyelt kérdés
60 órát vettem az oktatómnál, mégis úgy mentem el vizsgázni, hogy úgy éreztem egy csomó mindent nem tudok. Például volt olyan útvonal, amit vizsga előtt egy nappal néztünk meg (autópálya) és nekem először még nehéz arra is koncentrálnom, hogy 120-ban tartani tudjam az autót szépen és akkor ehhez a többi autót és táblákat nézni elsőre nekem elég nagy koncentrációt igényel. Eleve ezt sem értem, miért nem lehetett ezt már előbb megnézni, ha tudja, hogy még félek nagy sebességnél. A másik, hogy nem ment az összes parkolási feladat és hiába kértem tőle, hogy megint vegyük át, azt mondta, hogy felesleges már ilyenkor. Ez vizsga előtt két nappal volt, de már előtte is jó ideje vagy nem gyakoroltuk, vagy ha egyszer-egyszer igen azt se tudtam mit kell csinálni és olyan stílusban lettem elküldve a francba, mintha kutya lennék! Egyszerűen elegem van. Jogosan buktam meg a vizsgán, mert már a parkolást se tudtam megcsinálni. Az viszont nem jogos, hogy kérem, hogy mit gyakoroljunk és nem érdekli a városban kocsikázunk. A másik, hogy sokszor pedáloz helyettem szerintem vizsga napján voltam csak úgy, hogy csak én pedáloztam és le is fulladtam többször, pedig gyakorlás alatt soha. Nyilván, mert ő belenyúlt. Hogy lesz így jogosítványom? Beszélni nem lehet vele, mert másokat is úgy elküldött, hogy felnőtt emberek sírva fakadtak.
2020. dec. 6. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Az autópályán közlekedést jobb esetben egyszer megmutatják az oktatók, de annyi, ott nem szoktak gyakorolni, mert nincs mit... igen, gyorsan kell menni, de azt nem az oktatóval akard megtanulni.

Forgalmi vizsgán is valószínűleg a városban lesz az útvonal, a vizsgabiztosok sem szeretik az autópályát.

A tanulás lényeg sem az, hogy a különböző vizsgaútvonalakat kell begyakorolni, azt nem is lehet, mert nem kőbe vésett, fix útvonalak, nagyobb városokban szinte ahány vizsgabiztos, annyi kitérő lehet egy-egy útvonalon belül is.

A parkolásokat mondjuk illene gyakorolni, ha nem mennek.

2020. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem keress másik oktatót!
2020. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

napi szinten látom az ilyen "oktatási rendszert". Nincs semmi gond, válts oktatót. Illetve menj ki rutinpályára valakivel gyakorolni (bár ez annyira nem jó ötlet, de sok lehetőség nincs).

Ha kell a jogsi, akkor ez nem jelenthet problémát, kifogást.

Mikor a 3 gyerekes anyuka diplomázik, dolgozik, na az már kihívás.

2020. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"menj ki rutinpályára valakivel gyakorolni" - van olyan rutinpálya, ahová be lehet menni bárkivel?

Én csak olyan pályáról tudok, ahová csak oktatókat engednek be.

2020. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Autópálya mindig ilyen, én is 1x mentem csak fel, a következő lehajtónál elhagytuk. Nem kell 120-al menni, nyugodtan mehetsz a kamionokkal 90-es tempót. Ebbe nem köthetnek bele.

Amiket írsz, a rutinpályán kellett volna már megtanulni.

Kérjed át magad másik otatóhoz.

2020. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Válts oktatót. Az nem okés, hogy megkéred, hogy gyakoroljatok, és nem akar. Mármint, amikor én mentem vizsgázni, akkor azelőtt (meg úgy kb. minden órán) mondta az oktató, hogy ha valamit akarok kérdezni, vagy valami nem annyira megy, és megakarom újra csinálni, akkor szóljak. Szerintem ez a normális hozzáállás. Ez az oktató szépen lehúzott téged pénzileg, aztán még se tudsz levizsgázni. Szóval mindenképp válts oktatót. Úgy lesz jogosítványod, hogy találsz egy olyan oktatót, aki normális.
2020. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ne stresszelj,csak próbáld meg egyedül gyakorolni a parkoladt, ha van lehetőséged. Igazából játékautoval is gyakorolhatsz, hogy lasd mikor merre kéne kormanyozni. A legtobb embernek amúgy akkor elsőnek vizsgán nem nyulnak bele a pedalba. Nekem is így volt
2020. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
oktató arra való h leizgaolja az óráid a kartonban. vezetni majd a való világban fogsz megtanulni, nekem sötétben vezetés sem volt pedig kötelező lett volna. Esőben sem , kb minden amit tudok az az első hónap egyedüli autózás terméke. Csak jelentsen le vizsgára legyen meg a jogsi utána szép óvatosan kezdj el gyakorolni
2020. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként én sosem gyakoroltam a rutin pályán. Mindig autók közé parkoltunk, de ha nem volt megfelelő hely akkor mondta, hogy inkább hagyjuk, majd máskor. (Csak nem jött a máskor). Amúgy nincs sok lehetőségem ebben a városban új oktatót találni, ezért kérdeztem, mit tegyek. Ezek szerint nincs más lehetőség. Tudom, hogy a való életben lehet igazán tanulni, de ha a jogsit nem tudom megszerezni, akkor addig hiába. ☹️
2020. dec. 6. 12:28
 10/10 anonim ***** válasza:
meglesz az. Ahol meg kell állni megállsz ahol elsőbbséget kell adni megadod zebránál nagyon lassan és mindkét oldalt figyelni. Nem agysebészet azért.
2020. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!