Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból kivonás véglegesen...

Forgalomból kivonás véglegesen, de az autót megtartanám dísznek, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé leharcolt autóm, ami már sajnos megérett a végleges forgalomból kivonásra, sokkal drágább lenne leműszakiztatni, mint amennyit ér az egész gép.

Utánanéztem, hogyan lehet kivonatni véglegesen a forgalomból, és bontási igazolás kell hozzá.


Viszont én ezt az autót szeretném dísztárgynak megtartani, természetesen magánterületen, a saját kertemben tárolnám, forgalomban nyilván nem is használnám.


Hogyan szerezzek így bontási igazolást? Ha elviszem bontóba, akkor ott átveszik és lebontják.. van arra mód, hogy megtarthassam a kocsit?



2020. dec. 14. 08:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Vagy marad a forgalomból ideiglenesen kivonatás fél évente, ha megér neked ennyit egy "kerti dísz" :)


Arra nem kell műszaki sem biztosítás, nem tudnak belekötni.

2020. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

20

Normális helyeken akkor büntetnek, ha elkövetted a bűncselekményt.

Lásd USA.

Nyilván valami minimális szabályozásra szükség van, de itthon ez rohadtul túl van tolva.

2020. dec. 14. 13:59
 23/29 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, vagyis rossz a hasonlatod.


Az USA-ban is büntetnek, ha drog van nálad pl, akkor is ha MÉG nem lőtted be magad. Ugyan ez a logikája ennek a szabályozásnak, nem azt mondják, hogy megbüntetnek ha otthon bontogatsz autót hanem nem teszik lehetővé és ezzel a probélma letudva.


Téged azzal, hogy nem vásárolhatod vissza a végleges kivont autódat nem büntetnek semmivel. A lehetőséged megvan arra, hogy örökre a kertben tárold a roncsot - fél évente ki kell vonatnod 2000 ft-ért ideiglenesen a forgalomból. Ez megteheted akár 100 évig is...

2020. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 D. Brasco ***** válasza:

22

Nincs ezen túl tolva semmi,főleg ismerve a magyar népet.

Tekintve,hogy egy ilyen ronccsal elég durván vissza lehet élni,cserébe még a környezetet is nagyszerűen szennyezi,nyilván próbálják mar azt is eleve lehetetlenné tenni,hogy nálad maradhasson.Az,hogy te a drága kedves autodat látod benne egy dolog,de realisan nézve,ez nem más mint egy adag veszélyes hulladék amivel kiválóan lehet csalni is.

Ezzel állam bácsi is tisztában van,nem véletlen a szabályzás.

De ha neked tényleg ez minden álmod és vágyad,hogy egy rakat ócskavas "díszítse" a kerted,akkor fél évenként vonasd ki ideiglenesen pár ezer forintért.......bár megoldás ez sem lesz a problémára maximum elodázza az elkerülhetetlent.

2020. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Majatom ***** válasza:
Én még érdeklődnék a helyi önkormányzatnál, mert ha nem fizeted be a gépjármű adót, akkor előbb-utóbb hivatalból kivonják a forgalomból. Kérdés, hogy ez mikor következik be, és mi lesz a be nem fizetett adóhátralékkal. Nem biztos, hogy ez járható út, mert a részleteket nem ismerem, de meg lehet kérdezni.
2020. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

23

"Ez nem igaz, vagyis rossz a hasonlatod."


Nem annyira, az USA-ban, legalábbis ahol én éltem pár évig, gyakorlatilag csak le kellett adni a rendszámot, és kész(de hallottam, hogy van olyan állam, azt még ezt sem kell, simán lekapod a kocsiról, bezúzatod, és kész), semmi más teendő nem volt vele, és utána azt csinál vele mindenki, amit akar, szét lehet szedni, el lehet adni egészben vagy darabokban, be lehet lökni egy tóba, lehet tartani kerti dísznek, sőt, közúton kívül még használni is lehet, pl. saját birtokon.


Önmagában az ott nem büntetendő, hogy neked van egy autód forgalomból kivonva.

HA a környezetet szennyezed vele, akkor majd azért megbüntetnek, vagy majd HA közúton furikázol vele, akkor azért megbüntetnek, HA lopott autókat bütykölgetsz az alkatrészekből, akkor majd azért megbüntetnek, nem pedig előre feltételezve a rosszat megtiltanak minden kis csipcsup hülyeséget.


A drogról meg annyit, hogy a fű pl. az államok többségében már legális, vagy legalábbis dekriminalizálva van. Tarthatod, szívhatod, hordhatod magaddal.


"Téged azzal, hogy nem vásárolhatod vissza a végleges kivont autódat nem büntetnek semmivel"

Éppenséggel de, a cselekvési szabadságomat csorbítják csak azért, mert feltételezik, hogy vissza fogok vele élni, az meg, hogy nekem kell még intézkednem egy csomót egy forgalomból kivonatás miatt, már konkrét időbe és pénzbe kerül, ami meg konkrétan büntetés.

Mindezt CSAK azért, mert feltételezik, hogy majd valamiféle törvénytelen cselekvés lesz belőle.

És ez a kretén mentalitás számtalan más módon is megnyilvánul, mint pl. fegyvertartás, de sorolhatnám még napestig a példákat.


Nyilván szükség van szabályokra - de itt magyarországon hihetetlen módon túl van szabályozva és regulázva gyakorlatilag minden..


És ez szerintem nagy baj - de mindegy, már nagyon eltértünk a kérdéstől.

2020. dec. 14. 16:09
 27/29 D. Brasco ***** válasza:

Ha ennyire nem tetszenek a magyar szabályok,akkor menj vissza amerikába aztán itt azt csinalsz vele amit akarsz.Vagy ha nincs kedved olyan messzire menni,akkor elég csak ausztriáig menni....ott is ha kijelented az autót(abmeldung)utana azt csinalsz vele amit akarsz......

Es egyebkent magyarországon is csinalhatsz ilyet:peldaul ha külföldről hozatsz be valamit.De a mar egyszer magyaroszagon fotgalomba helyezett,magyar papirral rendelkező autóval NINCS kiskapu mint ahogy azt mar irtuk.Most nyilván az illegalis dolkokat ha nem vesszük figyelembe.Annyit meg szerintem neked meg másnak sem ér egyilyen lom,hogy büncselekményt kövessen el érte.

2020. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 D. Brasco ***** válasza:

sőt, közúton kívül még használni is lehet, pl. saját birtokon.


Erről annyit,hogy ez magyarorszagon meg kb barhol mashol a vilagon is igy van.

2020. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
2004 ben szigorodott az autó bontása. Ez van. Legális úton sehogy sem maradhat nálad az autó a kert végében virágozni.
2020. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!