Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van itt, aki így tesz,...

Ha van itt, aki így tesz, megmagyarázná miért teszi?

Figyelt kérdés
Ép ésszel nem tudom felfogni, amikor valaki este helyzetjelző+ködlámpa kombinációval megy tompított helyett. A tompított van arra kitalálva, tesztelve, beépítve, hogy úgy használd. A ködlámpák többet is fogyasztanak (55W), vagyis ez nem lehet takarékosság. Ráadásul egészen máshogy világítják meg az utat a paraszt előtt, ezért sem értem a használatát. A szembejövő vakítását esőben meg sem említem. Olyanokat keresek, akik ezt a barom szokást használják. Kérek tőlük egy ész-érvekkel alátámasztást.
2020. dec. 16. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Ott a gond a leírásoddal, hogy a legtöbb autóban nem kapcsolható a ködlámpa helyzetjelzővel. Csak ha a tompított is fel van kapcsolva.


Sok autónak a nappali menetfénye van lent a ködlámpa mellett/helyén, pl Kia Cee'd mk2. Azzal nem tudsz mit kezdeni, egyszerre világít a helyzetjelzővel és kész.

2020. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Ráadásul ha szabályosan van bekötve, akkor hátul egyáltalán nem világít. Dupla idióta.
2020. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon ritkán látni ilyet, pontosan azért, amit az első válaszoló is írt: csak a tompítottal együtt kapcsolható a ködlámpa.


Nem a nappali menetjelzőt nézted ködlámpának?

2020. dec. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Képzeld „kedves” kérdező! Az én autómba is csak akkor tudom a ködfényszórót használni, ha tompított is be van kapcsolva. Hiányoltam már az ilyen jellegű kérdéseket…A BMW-seket miért nem említetted a kérdésedben?Az ilyen hobbi sofőrök, „aszfalt királyok”, mint TE sírnak mindenért. Csak pár szösszenet:„A BMWbe nincsen index, az összes tahó;Csak a japán autó tulajdonosa a tudatos vezető, mert az a minőségre is ad, nem nagyzol. Mivel olyan autót vesz ,ami nem érdemli ki a” szerviz király” címet;A gyorshajtó a veszélyes, az teljesen rendben van ha valaki a 90-es táblánál 60-nal totyog. Ezzel előidézve azt, hogy akár 5-10 autót is előzésre kényszerít.”. Lehetne sorolni reggelig de semmi értelmét nem látom. :) Ja, és nem ,nem BMW-m van. De az állandó sírás adok már rohadtul unalmas. Tanuljatok meg elővezetni. Ne csak hétvégén ,meg fényévente vegye elő a magadfajta az autót aztán utána lehet számon kérni, meg osztani az észt.
2020. dec. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
94%

Na egy újabb okos rinyagép.....

"A ködlámpák többet is fogyasztanak (55W),"


Az remélem nem baj,hogy kb az összes hagyományos izzószálas tompitott is 55wattos........

2020. dec. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ne égesd magad. A kétszálas főfény mindig 45/45W-os.
2020. dec. 17. 11:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs villanyóra a kocsiban, mindegy mennyit fogyaszt. :)
2020. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

"A kétszálas főfény mindig 45/45W-os."

WTF?

A legtöbb autóban H4 izzó van, ami 60/55 W.

2020. dec. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 D. Brasco ***** válasza:
89%

6-os tényleg?!45/45W?!Mesélj még........


"szabvány szerint személyautók esetén 12V - 60W/55W,1650/1000lm

Teherautók buszok esetén pedig 24V - 75W/70W 1900/1200lm........."


Illetve létezik még az emelt fényerős kivitel 90Wattal ha jol emlekszem,amitol nagyon faszan össze is szoktak égni a vezetékek meg csatlakozások.

Úgyhogy ne égesd már magad tekintve hogy 45/45wattos izzo soha nem is létezett....az R2-es Bilux izzó is 45/40W,ugyhogy ezt túl is tárgyaltuk.....

2020. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam öreg mercinél pl. kapcsolható a ködlámpa ha a helyzetjelzők égnek.


Tompított és ködlámpa 55watt, távolsági 100watt nálam.

(Jó is a 100 wattos távolsági, imádom.... 1km-re ellátok vele, bár ezt csak úgy leírtam)

2020. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!