Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom hogy lassan...

Honnan tudom hogy lassan csereérett a kuplungom?

Figyelt kérdés
A szerelőm azt mondta, hogy kb 70%-os már. Az autóba 190e km van. De próbáltam úgy, hogy behúztam a kéziféket és ráengedtem egyesben de elhúzta az autót behúzott kezifékkel. Hangja nincs és középtájon fog. Akoor indokolatlanul akarja kicserélni vagy tényleg ki kell?
2020. dec. 30. 00:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Ha nagyon magasan fog, akkor van elkopva, de azt inkább ne várd meg.


Viszont ha behúzott kézifékkel el tudja húzni az autót, akkor valószínüleg a kézifék már nincs a topon (vagy a motor bitang erős 😅)

2020. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Friss közlekedési felügyelet által vizsgázott 1 hónapja teljesen új fékekkel.
2020. dec. 30. 00:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a kuplung kopását onnét lehetett észre venni, hogy adtam a gázt, és a motor csak felpörgött, de nem akart az autó gyorsulni, mintha jégre mentem volna és elpörgött volna a kerék. Ezt eljátszotta párszor, utána kisebb gázzal tudtam gyorsitani. Elvittem szerelőhöz, mondta, hogy kuplungszett csere (kinyomócsapágy, kuplungszerkezet+tárcsa, ezt általában együtt cserélik igy is a munkadij kb kétszer annyiba jött mint az alkatrész, mert nagyon szét kellett boritani a kocsit a művelethez).
2020. dec. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet inkább féket kéne megjavitani.
2020. dec. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mit javíttassak a féken amikor tökéletes értéket produkált a fékpadon? Ráadásul fog is rendesen.
2020. dec. 30. 07:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Keressél egy meredekebb dombot, tegyed 4-esbe az autót és adjál nagy gázt. Ha a fordulatszám megnő, de az autó nem gyorsul annak megfelelően, csúszik a kuplungod.

Másik jele az, ha a fogáspont nagyon hirtelen (tehát kicsi a játéka).


Nem értem mit akartok a kézifékkel. Bármelyik elsőkereskes autó elhúzza a blokkolt hátsóját.

2020. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. dec. 30. 10:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az még jó nem kell egyelőre foglalkozni vele.

Az meg hogy elhuzza a behúzott kézifékkel semmit nem jelent.

Nekem nincs erős autóm de simán viszi behúzva is, csak csúszik a kerék.

Majd ha nagyon fent fog vagy erős gázadásnál felpörög a motor és csúszik a kuplung, akkor érdemes vele foglalkozni.

2020. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

A pedál helyzete semmit nem mond.

Egy emelkedőn lepadlózod kettesben olyan fordulatról ahol nyomatékmaximumon van. Ha azonnal felbőg és a kocsi nem gyorsul utána olyan mértékben akkor csúszás van.

De ha jobb érzékkel vagy megáldva akkor egyesben párszor megindulva vele is észre fogod már venni, hogy kenődve megy és nem az elpörgő kerék miatt.

2020. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyesbe simán ha lepadlózom akkor kipörög, néha ha kanyarban vagyok vagy valamiért megbillen vagy picit csúszik akkor még kettesben is pörög tiltásig és kéri a 3-ast. Akkor lehet picit be akart húzni a szaki?
2020. dec. 30. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!