Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hetes jogsival 1000km...

Egy hetes jogsival 1000km levezetni?

Figyelt kérdés
Zalaegerszegi vagyok és kaptam a nagypapámtol 3 simsont viszont ő 500 kilómétere lakik debrecenbe. Úgy gondoltam apum peogeot boxerével megyek el a motorokért. Ez így szerintetek beválalható? 18f

2020. dec. 30. 06:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
61%

Enis egerszegi vagyok.

Fel eves jogsim van és nagyon nem ajanlom hogy Te 1 hetes jogsival autopalyazz.

Nem tudom mennyi ido alatt tetted le a jogsit, de ha 30-40 (jobb esetben) akkor 0 rutinod van es nem hogy egerszegi, de idegen helyeket aztan plane nem tudsz majd kezelni. Persze itt nem az autopalyakkal van baj, mert ott tenyleg csak menni kell (bar oszinten en azt se ajanlom mert 0 rutinnal nrm tudod mit hogy kell, hol mehetsz, hol kell lemenni, felmenni a palyara, Debrecenben meg aztan foleg..)

Inkabb kerj meg valakit hogy menjetek el egyutt, figyeld meg mi es hogy van es később mehetsz majd egyedul.

Az a baj hogy sokan rohadtul nem erzik mennyire veszelyes ez az egesz. Foleg 18 evesen. Arrol ne is beszéljünk hogy 1 hetes jogsival (ha mindennap vezetsz) sincs meg az a rutin hogy mindig a tukroket kell nezni barmi van. Marpedig nagyon veszelyes lehet ez.

2020. dec. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
70%
Egyebkent teljeswn igaza van a 10esnek. Egerszegiek nem autopalyaznak (en sem voltam, de meg csak autouton is kb 1x) es 0 rutinnal nem fog ennyi mindent kezelni foleg hogy uj kocsival megy nem azzal amin tanult vezetni. Ott minden mas. Szerintem ezt hanyagold.
2020. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
100%

Én nem vállalnám be, max ha pár hónapja meglenne a jogsim és napi szinten vezetnék kisebb távokat.

Ha bátornak, elszántnak tartod magadat és úgy gondolod, hogy a megszerzett tudás a helyén van, akkor is csak rutinos kísérővel ajánlom.

2020. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
70%

Örülök, hogy az utánam érkezett hozzászólások már nem a hurráoptimizmuson és hujjhujjhajrámindentbelemegtudodcsinálni teljesen megalapozatlan, mindenhez pozitívan hozzáállós típusból valók. Így valóban tudsz mérlegelni!

10 voltam.

2020. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Fárasztó lesz. Autópályán mehetsz kamionokkal, az nem vészes, de az idő miatt így is elfáradsz.

Vigyed magaddal az apádat és 250 km után (vagy amikor már úgy érzed) cseréljetek.

2020. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
18%

Akik autópályára küldenék a gyereket, felfogták azt a nem elhanyagolható tényt, hogy "egy hetes jogsival"?

Szerintetek ennyi (kb nulla) rutinnal rögtön 500 kilométerre kell elindulni?

Összesen vezetett kb annyit, mint amennyi ez a táv lenne oda-vissza, de lehet még annyit sem.

Amit meg vezetett, jelentős része a városban volt, ha éppen nem 30-as övezetben jártak, 50-el száguldozhatott...

A sebességet is meg kell szokni, nulla rutinnal nem szabad autópályára felmenni, ott a 90-100 km/h tempó a minimum, furgonnal nem is kell több, de szerintem a kérdezőnek még az is sok, egyszerűen nincs még meg a minimális rutinja hozzá.

Lehet mondani, hogy ott nincs szembe forgalom, stb, de egyszerűen a sebesség miatt veszélyes, "gyorsan történnek a dolgok", elég néhány perc, és idegileg úgy kifáradhat, hogy még a sávtartás is probléma lehet.

2020. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
71%

Menj bátran, nem kell az ezret egyben levezetni. Vagy ott alszol, vagy a kocsiban, de legalább lesz egy kis tapasztalatod.


A három szimóért érdemes elmenni, egyszerre hazavinni. A boxerbe pont belefér. Talán az első kerekeket kell kivenni.


Nem kell vinned senkit, egyedül bőven megoldod. Pénz, mobil legyen nálad, megállsz tankolni, kávézni, oszt hajrá.


Jó utat, járj szerencsével.

2020. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

17-esnek csak annyit, ha már ilyen alaposan megfontolt véleményt tett közzé, hogy

"Ave Caesar morituri te salutant!"

Kicsit morbid, de ez jutott eszembe. Meg anyám folytonos agykontrollozása, ami totális téveszmék előidézője és manipulatív idiótává tevője volt.

2020. dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Vannak akiknek 8-10 éve van jogsija, de mégis instant életveszélynek minősülnek az utakon és csak azért nem törik magukat minden nap ropira mert a többiek vigyáznak rá valahogy. és van olyan aki ügyes benne annyira hogy nem gond neki 1000km.


De ha nagyon aggódsz vigyél magaddal valakit, aztán ha nem bírod, átveszi.

2020. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
64%
#16 az autópálya olyan rettenetesen veszélyes szerinted? Gondolom akkor a sáros-szaros-kátyús út biztonságosabb, ahonnan esetleg még le is akarják tolni, vagy esetleg olyan sebességbe "kényszerítik" amit nem érez komfortosnak, biztonságosnak?
2020. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!