Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hetes jogsival 1000km...

Egy hetes jogsival 1000km levezetni?

Figyelt kérdés
Zalaegerszegi vagyok és kaptam a nagypapámtol 3 simsont viszont ő 500 kilómétere lakik debrecenbe. Úgy gondoltam apum peogeot boxerével megyek el a motorokért. Ez így szerintetek beválalható? 18f

2020. dec. 30. 06:37
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
39%
Nyilvam nem lesz gond. 1 hetes jogsival 0 tapasztalattal autopalyan, nagy sebességnel, uj kocsival, idegen helyen/varosban, idegen jelzésekkel (mert rohadtul nem ugyanaz Debrecen mint Egerszeg) ja es pluszban meg masik tapasztalatlan emberrel. Igaz. Biztos nem lesz gond.
2021. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben is ugyanazok a kresz táblák, és jelzőlámpák vannak mint egerszegen.
2021. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Igen az alapok.

De egy ilyen kis varosban tudod mi van? Semmi. Kb forgalomnak se mondanam azt ami itt zajlik.

Meg azt ne mondd mar h 1 hetes jogsival 5 oran at egy helyben tudja tartani a kormanyt, tudja melyik savba menjen, es a varosba meg a tablakat figyeli. 1 hetes jogsival nem tudsz meg ennyi mindenre figyelni. Jobb lenne ezt felfogni. (persze ha nem 80+ oraval tette le a jogsit.)

2021. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, majd írj egy rövid kis beszámolót, hogy milyen volt az út, mekkora volt a forgalom, mennyire volt fárasztó, stb. Csak hogy legyen visszajelzés az itt leírtakra. Köszi előre is!
2021. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg rendben haza ér, és nem lesz semmi gond.

Remélhetőleg... de az biztos, hogy én sem biztattam, hogy vágjon bele egy ilyen utazásba egy hetes jogosítvánnyal.

Nem biztattam, az az ő felelőssége, nem is értem az apját sem.

Eltelt már néhány év, de emlékszem, a forgalmi vizsga után még kellett néhány hónap, mire megszoktam a nagy sebességgel közlekedést, és nem fáradtam el csak attól, hogy 100-as körüli tempónál gyorsabban történnek a dolgok, ott lesz egy kereszteződés és nem itt volt ahol le kellett volna fordulni, stb.... pedig még az autó is ugyanaz a típus volt, amin vezetni tanultam

Nyilván mindenkinél más lehet az az idő, amíg meglesz a kellő rutin, de egy nagy batárral elindulni egy távoli, ismeretlen helyre, egy hetes jogsival, az több, mint merészség.

Nem ismerem Zalaegerszeget, Debrecenben tanultam vezetni, és ott is vannak egyszerű, könnyen átlátható helyzetek, de bonyolultabbak is, attól függően, merre, és mikor jár ott valaki.

Debrecenben van villamos közlekedés, amitől sokan ok nélkül, vagy esetleg okkal, de félnek, buszsávok, érdekes helyzetek.

Nyilván nem fogja bejárni egész Debrecent, de mit csinál, ha zavarba jön egy-egy helyzettől.

Debrecen nem a körforgalmak városa, de van néhány, párhuzamos közlekedéssel is vagy turbó körforgalom, és csúcsidőben tömeg van - ami hétvége lévén ma szerencsére nem várható.

Az autópálya veszélye a gyorsaságban van, ott haladni kell, és 100-as lassú tempónál lesznek körülötte, akik 140-150-el suhannak. - persze, gyakoroljon, de ki tudja, hogy most mennyire bírja, hisz még nem próbálta soha.

A Boxer (de bármilyen autó) üresen, és megpakolva másképpen viselkedik az úton.

Arról már ne is szóljunk, ha közben besötétedik, és sötétben kell vezetni néhány száz kilométert, szintén nulla gyakorlattal.


Egy új körforgalom:

[link]

Sokak kedvence lehet.


Mindegy már, reméljük gond nélkül haza ért, és őszintén leírja, milyen volt az út

2021. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen sokan írtátok! Egyébként nem tudok sokat írni az útról hiszen szerencsére minden gond nélkül ment. Hajnalba amikor elindultunk nem volt szinte semmi forgalom. Kb Balatonboglárig 110-120al mentem aztán utána tempomat 133. Magát az autót nem volt nehéz vezetni sőt mivel nagyok a tükrök így sokkal többet láttam mint egy személyautóbol. A motorokat gond nélkül be tudtuk rakni úgy hogy kb még 3befért volna így hát ezzel sem volt gond. Egyébként egy szuper kirándulás volt meg ugye végre láthattam a nagyszüleimet ugyanis a vírus miatt nyár óta nem találkoztunk.
2021. jan. 2. 20:02
 37/38 anonim ***** válasza:
79%

Na, szuperség.


Ezek meg itt már tömegbalesetet, és tömeghalált vízionáltak.


az ajeszba kapott simsonok miatt meg amúgy dögöljé' meg :D :D :D

2021. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
41%
37 Kik? Hol?
2021. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!