Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hetes jogsival 1000km...

Egy hetes jogsival 1000km levezetni?

Figyelt kérdés
Zalaegerszegi vagyok és kaptam a nagypapámtol 3 simsont viszont ő 500 kilómétere lakik debrecenbe. Úgy gondoltam apum peogeot boxerével megyek el a motorokért. Ez így szerintetek beválalható? 18f

2020. dec. 30. 06:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de amikor én tanultam vezetni, hozzánk a legközelebbi autópálya vagy autóút is 120 km-re volt. Tehát úgy kaptam jogosítványt, hogy autópályát csak képről láttam. Sőt állítólag éjszaka, sötétben is kellett volna vezetnem, de azt az oktató valahogy "elfelejtette".

Ennek ellenére se autópályán, se sötétben nem mentem neki még senkinek. Egy kátyús keskeny országút, ahol ki vagy téve vadveszélynek, előzgetni kell, szembe előznek, gyorsítani, lassítani kell, kereszteződések vannak, szerintem ezerszer veszélyesebb, mint egy autópálya, ahol jó minőségű az út, van vadkerítés, nincs szembe jövő forgalom, nincsenek települések, se kereszteződések. Csak beállsz szépen a külső sávba, akár 90-100-as tempóval egy kamion mögé és fogod a kormányt.

Én se azt írtam, hogy friss jogosítvánnyal mindenkit le kell villogni, játszani 180-nal szlalomozva a Janit, aztán a Védák alatt meg nagyokat fékezni, ahogy egyesek csinálják.

2020. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
20%

Mit számít, hogy egy hetes a jogsija? Levizsgázott, tehát alkalmas a vezetésre. Vagy mennyi idő után engednétek? Egy hónap, egy év? És mi alapján?


Menj nyugodtan, GPS legyen nálad, az út 80%-a autópálya, ott csak egyenesen kell menni, az a legkönnyebb. Tarts a követési tálvolságot, és ha kell, akkor gyakran állj meg a pihenőkben átmozgatni magad, és kész. Vihetsz is valakit, akivel esetleg felváltva tudtok vezetni,ha nagyon elfáradnál. Remek alkalom a tapasztalatszerzésre.

2020. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt amúgy bárki elolvasta hogy egy szájbavert Peugeot Boxerről van szó?

Egy 6 méter hosszú, meg közel 3 méter magas haszongépjárművet akarsz elvezetni 1 hetes jogsival, 0 tapasztalattal? Pályán nem cink, egyenesen kell csak menni. De beérsz vele városba? Tudod hogy kell kanyarodni egy ilyennel? Ez nem egy 4 méteres Opel Corsa amin vezetni tanultál... Azt se látod hol a hátulja. Kicsit más kávéház ám. Még így, hogy 8 éve van jogsim, így se szívesen ülnék be egy ilyenbe, hogy városban forgolódjak vele... Nem mondom, hogy nem tudnám elvezetni. De na.


Én határozottan nem ajánlom. Márcsak a kocsi mérete miatt sem. Meg amúgy sem. 500-500 km nem való EGYEDÜL egy ilyen szinten kezdő sofőrnek, akinek 0 rutinja van.


Az utolsó válaszoló meg nyilván nem ült még friss jogsis mellett :D.

Volt párom pár héttel az amúgy sikeres kreszvizsgája előtt behajtott az automata kocsimmal a bezárt 2 méteres fa kertkapun. Mert hupszi, rossz pedálra lépett, aztán nyomott egy padlót, és csinált egy uszkve félmilliós kárt 5 másodperc alatt.

És utána vezetett amúgy. Manuálissal. RETTEGTEM kb egy évig ha mellette kellett ülnöm. Látszott rajta, hogy 0 rutin. Izgul. Remeg. Azt se tudja mit csinál. Katasztrofálisan vezetett. Szó szerint.


Másik volt haverom ugyan úgy gyötrelmes kínkeserves volt beülni mellé / mögé. Vett egy mercit. Nem tudott konstansan 90-nel menni. Úgy vezetett, hogy 60-->90-->110-->100-->70-->90-->60-->100. Mindez mondjuk 3 perc alatt. És elindulni is alig bírt vele.


Csak azért, mert valaki sikeresen levizsgázik, az lószart nem jelent, csak mondom. Nem az tanít meg vezetni. Illetve nem az oktatás alatt tanulsz meg vezetni. Hanem amikor kikerülsz EGYEDÜL a forgalomban, és levezetsz X órát / km-t.

2020. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
23 Ügyesen összeszedtem! Kábé mindennel egyetértek!
2020. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
64%

23 "Csak azért, mert valaki sikeresen levizsgázik, az lószart nem jelent, csak mondom. Nem az tanít meg vezetni. Illetve nem az oktatás alatt tanulsz meg vezetni. Hanem amikor kikerülsz EGYEDÜL a forgalomban, és levezetsz X órát / km-t."


A kérdező pontosan ezt akarja tenni!

Ültem már friss jogsis mellett, és én is, sőt mindenki volt friss jogsis az elején. Ezért javasolja mindnki, hogy vigyen valakit, ne egyedül menjen. De menjen, mert gyakorlás nélkül nem fog tapasztalatot szerezni.

2020. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

25

Aha. Egy-két nap alatti 1000 km-es úton kell hozzászokni az új autóhoz, ami ráadásul minden paraméterében eltér attól, amin tanult, rögtön autópályával kezdve... Jó, ha a sima személygépkocsival nem fogy el a koncentrációja max 2 órán belül!!! De jelen esetben inkább csak 1.

2020. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Igen. Akkor tanul meg vezetni, ha vezet. Amit írtam. A kérdező ezt akarja tenni? Igen? Nem egészen abban az értelemben, ahogy kellene...


Menjen, mert gyakorlás nélkül nem fog tapasztalatot szerezni? Igen. Menjen. Menjen be a városba az anyja 1.2-es autójával, azt vezessen fél órákat. Jöjjön, menjen, kocsikázzon. Ismerje meg a kocsit. A forgalmat.


De ember, egy héttel a jogsi megléte után ne azzal kezdje valaki hogy 5+5 órát vállal egyedül egy 6 méter hosszú, 3 méter magas HASZONGÉPJÁRMŰVEL, amivel utána még motort akar szálítani. Egy olyan autóval, amivel még én, a 8 éves jogsimmal se akarnék menni, ha nem muszáj. Meg szerintem senki.


Jó hogy nem áll be mindjárt taxisofőrnek, vagy autóversenyzőnek... Nem így kell elkezdeni az önálló vezetést a vizsgák után...


Álljon már oda valaki egy ilyen autó mellé, de komolyan. Aztán mondja azt, hogy az egy kezdő sofőrnek való.


Apuka helyébe biztos nem adnék Peugeot Boxert a friss jogsis fiamnak. Inkább elmennék vele együtt.

2021. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Apám azt mondta nincs ideje eljönni velem így egy barátom fog velem jönni de leginkább csak azért hogy tudjak pofázni ugyanis neki is csak fél éves a jogsija. Egyébként tegnap elmentem itt a városban egy kicsit kocsikázni a boxeral de nem volt olyan vészes. Most reggel 5kor indulunk aztán ott pihenünk kicsit eszünk aztán jövünk haza.
2021. jan. 2. 02:33
 29/38 anonim ***** válasza:
61%

Hat nem is irom inkabb le mennyire sok esz es felelossegtudat szorult beled is es a szuleidbe is hogy másfél hetes jogsival elengednek egy olyan emberrel akinek ugy szint kb 0 tapasztalata van.

Hat gratulalok.

2021. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
61%

Az okos gondolat volt hogy elmentél kicsit autózni vele hogy mennyire bírsz vele.


Nem lesz gond szerintem.

2021. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!