Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezesetben nem felesleges...

Ezesetben nem felesleges autót tartani?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek nincs jogosítványa, és nem is tervezi, hogy szerez. Én egy logiszitkai cégnél dolgozom, és bármikor kölcsönvehetek egy-egy furgont. Gyalog 10percre van a munkahelyem, nem esik nehezemre elsétálni. A bárátnőm 30kilóméterre ingázik busszal, ami ingyenes. Havonta kétszer a nagybevásárlást a céges furgonnal intézzük, és azonkívül is ideaadják, ha szükségem van rá. Tavaly is azzal mentünk a balatonra, de a barátnőm szerint ideje lenne saját autót vegyünk, hogy nem mindig a furgonnal járjunk.

Szerintetek ez nem felesleges kiadás, ha közben teljesen ingyen használhatom a céges autót, amit csupán tankolni kell?



2020. dec. 30. 18:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól látod,teljesen felesleges lenne saját autót tartani.Én tuti eladnám az autómat,ha olyan céghez kerülnék ahol adnak gépkocsit.
2020. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd hogy ennyire dirigáljon a csaj.

Vizsgázzon le és vegyen saját maga egy autót , te meg eljársz a cégessel.

Teljesen felesleges higy vegyél egy autót.

Úgy se használnád ki és a kötelezőket meg fizetni kell.

2020. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a furgon megfelel az utazási igényeiteknek, akkor igen, teljesen felesleges.

Nagyjából számold ki, hogy mennyibe kerülne egy saját autó fenntartása havonta, majd mutasd meg a barátnődnek. Valószínűleg meg fogja változtatni a véleményét.

2020. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Én hasraütésszerűen havi 10ezret mondtam neki+üzemanyag, feltételezve, hogy egy 10éves autón előbb-utóbb javítani kell majd ezt-azt+értékvesztés.


Szerinte évi 120ezer megér annyit, hogy ne legyen ciki furgonnal járni a teszkóba.

2020. dec. 30. 19:24
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolom a megfelelő ember adja oda a cégest, esetleg még papír is van róla?

Nehogy kopp legyen ebből.


Barátnőd megízlelte a furgonos Balatonozást, nincs mese, ebből hamarosan saját kocsi lesz :D

2020. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Havi 10k költség egy 10 éves autóra??? Max, ha a garázsban áll csak
2020. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy tankolás lesz tízezer havonta,ahhoz tegyél hozzá kötelezőt,gumikat,kopó alkatrészeket,javításokat és simán lesz az duplája is ha nem több
2020. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"ne legyen ciki furgonnal járni a teszkóba"


Mert a Teszkóba aztán nézi bárki, mivel mászkáltok.

De lehet én maradtam le valamiről és oda is minimum kis estélyi meg limuzin kell.


Teszkózáshoz biztos nem vennék kocsit.

10 éves autóval sem fog az asszony jobban menőzni mint egy furgonnal.


Évente egyszeri Balatonozásra meg simán lehet bérelni autót 1 hétre, még mindig olcsóbb mint fenntartani egyet.

2020. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Keveset mondtál neki.

Kötelező lesz kb. 50 ezer/év (mert gondolom A0-ban vagy), a gépjárműadó kb. 60 ezer/év egy 10 éves átlag teljesítményű autóra, műszaki vizsga 20 ezer 2 évente.

Tehát a 120 ezer / év kb. arra lesz elég, hogy a ház előtt álljon az autó. Ha bármi mást költeni kell rá (szerviz, gumi, autópálya-matrica stb.) + az amortizáció az már ezen felül lesz.

Nyugodtan számolhatsz 20 ezerrel havonta.

2020. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Évi 250-et nyugodtan lehet számolni bármilyen autóra.

Eleve biztosítás, adó. Kerék is bármikor megsérülhet, futóművel is történhet bármi a magyar utakon. Jöhet egy kisebb nagyobb kiadás, üzemanyagpumpa, szűrő cserék, olajcsere.


10 éves autóm van, 5 év alatt kb 600-at kellett rákölteni, ebben a kötelező javítások is benne vannak. Ezen felül fizetem a biztosítást, adót. Gumikat idén vettem rá, 80 ezer a 4 db.


Én örülnék ha lenne céges kocsim néha.

2020. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!