Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezesetben nem felesleges...

Ezesetben nem felesleges autót tartani?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek nincs jogosítványa, és nem is tervezi, hogy szerez. Én egy logiszitkai cégnél dolgozom, és bármikor kölcsönvehetek egy-egy furgont. Gyalog 10percre van a munkahelyem, nem esik nehezemre elsétálni. A bárátnőm 30kilóméterre ingázik busszal, ami ingyenes. Havonta kétszer a nagybevásárlást a céges furgonnal intézzük, és azonkívül is ideaadják, ha szükségem van rá. Tavaly is azzal mentünk a balatonra, de a barátnőm szerint ideje lenne saját autót vegyünk, hogy nem mindig a furgonnal járjunk.

Szerintetek ez nem felesleges kiadás, ha közben teljesen ingyen használhatom a céges autót, amit csupán tankolni kell?



2020. dec. 30. 18:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván teljesen felesleges. Legfeljebb akkor lesz rá szükségetek ha gyereket terveztek, mert akkor beüthet olyan dolog amit hirtelen kell autóval megoldani.
2020. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
ne a kocsit cseréld le hanem a barátnődet!
2020. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez van, én voltam olyan marha, hogy vettem saját kocsit is 3 évig fenn is tartottam. Ha arra használjátok amit írsz (néha Tesco) és csak áll akkor kb 20-25 ezer fenntartani. Ha mentek is valahova kicsit több.

Felejtsd el. Legjobb érzés volt mikor eladtam. Munkahelyen nekem is odaadják akármelyiket. Ne kövess el ilyen hibákat, hogy kocsit veszel mikor nincs rá szükség.


Ha azért akarsz venni, mert autófanatikus vagy és nagyon tetszik egy típus az más téma, mert az hobbi. Teszkózni viszont totál marhaság.

2020. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 veterán vas ***** válasza:
71%

Jaja, igaza van a barátnődnek, ciki a furgon.

Nagymonológ indul:


"ha már úgyis veszel, akkor nehogy valami zakkant romot nézzél, 3-4 évesnél nehogy több legyen! Valami fiatal és divatos kellene.

Pirosat akarok, olyan kis cuki japánt.

Tudod a barátnőmnek van az a....minekhívják na.... "totoja jajgató" óóó, hát az olyan édibédi! Legyen benne bőrülés, ja és ha a Balcsira is megyünk akkor klíma is kell, meg üvegtető, és hangcucc mert az M7-en a akarom hallani a Dance Monkey-t.

A héten ugye megveszed? De akkor aztán nincs sörözés, mert engem kell majd ide-oda vinni. Jaaa, csak szólok, biztos lesz olyan reggel, amikor le fogom késni a buszt, ugyhogy kiviszel majd dolgozóba jóóóóó? ;)

2020. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha nem lenne céges autó akkor havi egyszer taxit is lehet hívni. Mi csináltuk régen, hogy tescoba kimentünk busszal. Aztán mire végeztünk akkor taxit hívtunk. 3-4 ezer Ft-ból megvan max. És mégse kell havonta emiatt kocsit tartani. Annyi, hogy mindig mondtuk a taxisnak, hogy sok cuccal vagyunk, sose volt belőle baj. A pénz az pénz neki is.
2020. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Évi 120ezer az fiam a biztosítás és ado. Legyen 300 ha rohadt nagy mazlid van, de évi 500 alatt nem számolnek autót.
2020. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az a felfogás, amitől ennyi autó van az utakon és egyre nehezebb parkolni, mert sok embernek az van a fejében, hogy ha nincs autód az valami szégyellnivaló dolog, meg hogy kell a kocsi mert csak. Jó látni, hogy azért vannak akik reálisabban látják a helyzetet. Bár tartok tőle hogy addig fogja rágni a füled, amíg beadod a derekad :)
2020. dec. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Röviden:Tök felesleges.
2020. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati szempontból felesleges.

A párod nyilván presztízskérdést csinálna belőle

2020. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Szerinte évi 120ezer megér annyit, hogy ne legyen ciki furgonnal járni a teszkóba."


Ha! De örülnék egy furgonnak :D Óriási szívás néha a WagonR-el bevásárolni. :D Parkolás könnyű, de a pakolás nehézkes. :D


Bár igaz, én férfi vagyok...

2021. jan. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!