Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indul nehezen opel f...

Miért indul nehezen opel f astra 1.7 td?

Figyelt kérdés
Van egy 1997-tes 1.7 td f astrám gm motorral és olyan problémám lenne, hogy ahogy eljött a tél rosszul indul, mínuszban eszméletlen nehéz indulni vele, de már ilyen 10 fok alatt előjön a probléma.Indulásnál csak a 3. (teljes izzítás szóval nem csak amíg a műszerfal jelzi)izzításra hajlandó elindulni ilyen 5 fok környékén. Az izzítógyertyák jók, a porlasztókat most cseréltem szerintetek merrefelé induljak tovább? Ha már meleg a motor, vagy a külső hőmérséklet akkor szépen indul.

2021. jan. 3. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Vegyél bele egy kis kompressziót.
2021. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jól hangzik mennyi kilója? Amúgy meg most akarom majd kimérni a kompressziót, de a környékbeli szerelőknek csak benzineshez volt, mert csak okosabb leszek, ha ki lesz mérve.
2021. jan. 3. 20:47
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
A leírtak alapján túlzott reményeid ne legyenek. Érdekes, az Isuzusok máig indulnak, ezek az opel motorok már 20 éve is tavasztól-őszig mentek.
2021. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Jól irja az 1. mert lehet hidegen nincs kompresszió.
2021. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, és tök hidegen kell mérni a kompressziót.

Tehát este leállsz és reggel motor járatás nélkül

2021. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na majd ha sikerül kimérni akkor kiderül, de azért remélem, hogy nem az baja, mert elméleti szinten nem olyan régen volt a motor felújítva (még az előzőtulajnál). Hát egy isuzu motornak én is jobban örültem volna, de hát sajnos ez van benne. Halottam én is ilyeneket, hogy még újkorában sem voltak ezek hűde faszák. Mindenesetre a remény hal meg utoljára, köszi a válaszokat.
2021. jan. 3. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanevvel a motorral izzítás nélkül indult, valószínű szar helyen van az előtöltésed.

túrórudika qrva sokat ért hozzá, az isuzu ha lehet, még szarabbul indult a gagyi önindítója miatt.

Van az adagoló oldalán egy hidegindító mágnesszelep, lehet, az is megnyekkent. De ha nem is működik, nagyobb előtöltés nem árt neki.

De előtte még nézd meg, nincs-e levegősödés.

2021. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A levegősödésre én is gondoltam csak nem igazán tudom, hogy lehetne letesztelni(gondoltam egy átlátszó vezetéket rátoldok és hátha úgy látszik). Mondjuk az adagolóhoz nem igazán értek, szóval ha azt kell állítani akkor csak felkeresek egy adagolóst,mert nem tudom, hogy melyik mit állít az adagolón.
2021. jan. 3. 21:46
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, a hetesnek izzítás nélkül is indul az új korában is fos 1,7-es opel motor. Kánikulában, 100 fokos motorral, leállítás után 2 másodperccel.
2021. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!