Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja? Opel Astra...

Mi lehet a baja? Opel Astra 1.7 TD (német motoros). Hidegen miért nem indul/indul nehezen?!

Figyelt kérdés
Tudom nem ide kellene írnom hanem autószerelőhöz kéne vinnem. Voltam. Nem egynél, nem kettőnél. Már minden ki lett rajt cserélve. Mindenki az adagolót mondta hogy az a probléma, már a 4. adagoló van rajta, még mindig nem indul az autó (plusz fokokba, sok tekeréssel, gázadásra, nagy nehezen elindul... de úgy sem mindig). A motor teljes felújítást kapott, a motor biztos hogy most tökéletes, szóval nem a motorral van probléma. De akkor mégis mire gondoljak?! Plusz fokokba (+10..) az autó gyönyörűen indul. Valakinek esetleg valami ötlete? Tapasztalata? A válaszokat előre is nagyon köszönöm. Negatív kommentekre, nem segítőkész válaszokra köszönöm, de nem vagyok kíváncsi.

2019. febr. 2. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Izzítás biztos higy jó? Esetleg a gázolajat elengedi , nincs nyomás az alacsony nyomású csövekben.

Dehát ha a szerelők se tudják az érdekes.

Valami hő érzékelő gomba ?

2019. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen Astra? F, G, H ?
2019. febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tdi motoros Seat a gázolajszürő miatt csinált ilyet. Vagy valamilyen jeladó lehet a gond. De írd meg léccccccci mennyibe kerül egy adagoló. Köszönöm.
2019. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az izzítással minden oké, gázolajat a porlasztóknál kicsit engedte, már az is orvosolva van, de még mindig semmi javulás.. Ez egy 99es évjáratú G astra. Volt már bontott adagoló is rajta, neten már lehet találni 25ezertől, és volt rajta már felújított adagoló, az kicsit többe került...
2019. febr. 2. 08:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Gázolajszűrő volt cserélve, az ég világon mindent megkapott mégis sz*pat. Most hogy már tényleg minden cserélve volt, csak arra tudok gondolni hogy valahol falsot szív és azért nem akar elindulni... Hozzá teszem ha el van indítva, a motor gyönyörűen jár, van benn erő, a világvégére is elmenne...
2019. febr. 2. 08:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen autóm és az is szarul indul ha nagyon hideg van.

Új izzítógyertyák, új porlasztócsúcsok, vákuumcsövek cserélve, az előtöltés állító működik, előtöltés beállítva, akku új és mégis.

Az enyémben a motor már szerintem kopott, mert nem is megy úgy ahogyan kéne. A szívósor és a hengerfej között falsot szívott. Majd ha lesz egyszer kedvem megmérem a kompressziót.

Ha teljesen felújították a tiédet, akkor a kopás nálad nem játszik.

Mondhatni nincs tippem.

2019. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha elindul és utána jól megy akkor nem szívhat falsot.

A bontott adagoló is lehet hogy nem jó.

2019. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Falsch dízelnél? Ne idegesítsetek...


Remélem nem mindig a vp44-es adagolót tetetik fel veled, egy valamirevaló 68 lovas g astrán, ami ér valamit, az az f astra adagolóját kapta. Az a vp44 egy nagy hulladék.

Abból a vp44-ből 80% rossz, amit árulnak.

Felejtsd el azt az adagolót, az összes elektronikájával együtt, egy F astra Turbódízel adagolóját megkapod kb 15 ezerért, és örök darab(majdnem)


Azt még célszerű megnézni, hogy a tanktól az adagolóig nem-e tömítetlen. Ha első indulásnál indul nehezen, ez a probléma. Vagy nagyon elrakták az előtöltést.

itt a leírás, ami kellene neked:

[link]

2019. febr. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pl az enyém szívó, az pedig tud falsot szívni. A működését persze nem befolyásolja, de szerintem szívta a szűretlen levegőt egy pár évig mire hozzám került.
2019. febr. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szívó 1.7d opel?

Bírják azok, még légszűrő nélkül is, csak olaj legyen cserélve 10 ezrenként, vagy hamarabb.

Egy 1.6d-t vettem régen, amit levegőszűrő nélkül használtak sokáig, vittem haza, belementem egy bogárrajba, és fennakadtak a szelepek. :) Csak szuszogott a motor, és leállt. Majd kiköhögte a bogarakat, aztán ment tovább hazáig.

Turbósnál már nem célszerű ezt eljátszani. :)

Elég hamar leamortizálna még egy csoda 1.9tédéjít is.

2019. febr. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!