Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes új autót venni hitelre...

Érdemes új autót venni hitelre,nem a legdrágábbat, de megbizható tipust,- vagy vegyek megint használtat, ami lutri, és utólag sokat kell költeni rá?

Figyelt kérdés
Két hónapja használtan vásárolt kocsimba belejöttek, valószinűleg gtk-lesz, még várom a kárszakértést.Tizenhét éves mazda2 DY ,de nagyon jó autó volt,nagyon megszerettem.(egy dolgot leszámitva, egy kis rozsdafészek) a vételárral, utólagos javitással, mindennel együtt kb. eddig egy milliót kellett költeni rá,tehát október óta erről szólt az életem.És nem tudom végigszenvedném e megint ugyan ezt.Megéri újat venni?

2021. jan. 6. 10:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Hitelre autót venni nagyon rossz gazasági döntés.
2021. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem megeri. Dragabb az biztos de uj autoban ulsz es ha megbizhato tipust veszel akkor azzal 10-15 evig jarsz gond nelkul.
2021. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%

#12 10-15 év múlva a felénél kevesebbet fog érni jóval az autó, de legalább a hitel miatt 1.5x annyit költöttél már rá, mintha "zsebből" vetted volna. Ráadásul ha töröd, akkor az addig befizetett pénz is mehet a kukába, és még kocsid se lesz.


De akkor kérdem. Mi éri meg jobban. Használt jobb minőségű, jobban felszerelt kényelmesebb stb. stb. autó 2-3 millióért, akár pár évesen, és ugyanúgy használod még 10 évig gond nélkül, vagy pedig új fapados autó 3-4 millióért, 15 évig használva (nem fogod addig, hamarabb szétmegy...)

2021. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mi nem tudhatjuk, hogy neked mi éri meg az idődet. Ha ilyen milliót keresel minden hónapban, akkor nyilván nincs értelme az idődet arra pazarolni, idegeskedni, hogy 1-2 havi jövedelmeddel olcsóbb autót keress.

Nyilván ha számít a pénz, akkor teljesen más a dolog.

2021. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
29%

13: nem 1.5x annyi. És erre van a casco...


Én mondjuk egy hyundai i30 kombit vettem, az már bőven nem a fapad kategória. Ismerős vett egy 8 éves E-Mercit, merthogy hú de prémium, rögtön az első szervíz 600 ezerbe fájt neki...

Egyébként egy 4-5 éves autó se rossz üzlet még, de ott már jobban meg kell nézni.

2021. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%

#15 valóban nem 1.5x, hanem több...


1.2 millió helyett több mint 2-t fizetsz vissza, mondom, kiszámoltattam kalkulátorral. Hiába a Casco, ha GTK-ra törik a kocsi, ráadásul ha törik később el nem adod, csak még nyomottabb áron.


Rossz nézni mikor is tele van a hahu fehér fapad pár éves kopott nem becsült kocsikkal, 1.5-2 millió között. Fogyasztói társadalom netovábbja... Lejár a garancia idő kidobják. Addig hajtják mint az ökör, mert úgyis ingyé' gari.

2021. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!