Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a mannol...

Mi a véleményetek a mannol olajokról?

Figyelt kérdés

Azok belűl is a mannol energy Combi ll 5w30 rá gondolok,mivel keveset megyék évente ,viszont be szeretném tartani az 1 éves csere gyári előírást,így nem akarok feleslegesen drága olajat.

+ Megtetszett a éster technológia,hogy puhá tartja a tömítéseket,mit gondoltok róla?



2021. jan. 8. 08:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm , a válaszokat ,,viszont személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi ,valaki használta e már ?bevált?

Hajlamos e megégni ?

Ilyenekre vagyok kíváncsi

2021. jan. 8. 16:56
 12/17 A kérdező kommentje:

Közben kutattam az olaj után és,csak jót találtam,

Nem hidrokrakolt hanem PAO+Észter alapolajal,ebből kifolyólag igen jó hidegindítása és a lobbanáspontja is +a tapadóképssége


Érdekes mert pl a nagyon drága liquy moly hidrokrakolt olajat használ ami elvileg olcsóbb legyártani mint a PAO(Poli alfa olefin alap olajat)


Néztem youtubon teszteket róla (piotr tester)

És meglepődtem hogy a leges legjobbak között van kopás védelemben (belinkelem piotr tester olaj

öszehasonlító táblázatát)


[link]


Engem meggyőzött+elvileg német tesztgyőztes olaj is volt.

Tbn értéke nagyjából azonos a total ineo long life -al ,szóval bírja a savasodást is rendesen

Ami már az elején tetszett az az észter tömítés regeneráló hatása.

Most már tényleg csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi mert az adatok több mint jók,

A most használt total olajon is igen jól véd kopás ellen táblázat alapján de kétszer olyan jól a mannol.


Szóval ki próbálta már meséljen!

2021. jan. 10. 18:33
 13/17 A kérdező kommentje:

A mannol ,termékei közül próbáltam már a mannol hűtő pucolót és igen jól kipucolta

A rendszert,váltó olajat is probáltam tetszett az is ,azért gondoltam erre a márkára .


Tetszik ,hogy német termék és közvetlen a gyártó szállítja ki pl a magyar mannol oldalnak is .de most már tényleg csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi azon belül is a mannol energy Combi 5w30 ll

Érdekell

2021. jan. 10. 18:40
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat keresgéltem róla a neten mielött használni kezdtem, egy csomó teszt van róla ahol labor körülmények melett vizsgálták a viszkozitását meg egyebeket, főleg német nyelven, sok helyen az első helyen szerepelt.

Most csak azért vettem Castrolt mert csak 10 euró volt a külömbség, 29e volt a Mannol LL 5w30 és 39e a Castrol edge 5w30 és mivel ebben a hidegben semmi kedvem olajat cserélni és nem akarom a szerelőm gúnyos megjegyzéseit halgatni, amikor én cserélem simán Mannolt veszek. Audi A4 2.0tdi 2014 ha számít

2021. jan. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!,sajnos a castrol edgde itthon nagyon dràga
2021. jan. 11. 09:01
 16/17 Zsotyesz2 ***** válasza:
54%
Nem jobb mint a castrol hanem kicsivel rosszabb. De ár érték arányban akinek nincsen pénze castrollra az nyugotan belle rakhatja. Jó olaj. Csak nincsen agyon reklámozva mint pl a castrol az meitertile. De ugyan ugy egy jó német olaj.
2022. jan. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
59%
Volt egy teszt és konkrétan ugyanaz mint a Castrol minőségben. Innentől kezdve ha időben le is van dodva, 10e km akkor meg tökéletesen ugyanazt tudja. Hallottam többektől, hogy új autókba is azt rakják, mármint saját magának, és már elmentek sok sok kilométert gond nélkül.
2022. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!