Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasonló fentartási költségek?...

Hasonló fentartási költségek? Audi A6 3.0TDI - Ford Mustang 3.7 Többi lent!!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hátha kapok egy normálisabb választ.

Auto vásárlás előtt állok és döntésképtelen vagyok .

A fenti két modellbeli különbbségekre lennék kiváncsi fenntartásban.

Hasonló fenntartási költségek lehetnek ? Fogyasztás nem befolyásol. Illetve a Mustang esetében mekkora szenvedés alkatrészt beszerezni . Ha szükség van valamire mindig egy macera?

Tisztában vagyok hogy nem olcsó egyik se a kérdés nem ez. Az audival tisztában vagyok az árakkal a kérdés inkább a mustángra és a kettő közötti viszonyra irányul.

A szívem a mustáng felé húz és olvasok róla ilyet is olyat is.


2012-2014 közötti mindkét esetben az autó.


Előre is köszönöm



2021. jan. 13. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Mustangot egy ideje már forgalmazzák itthon újonnan is, lesz hozzá alkatrész, alkalmanként hosszabb várólistával mint az Audinál, de lesz. Elég sok van belőle a piacon amúgy, tavaly én is vettem egy 2015-ös darabot majdnem (az eggyel újabb generáció, mint amit te nézel).

Amennyit össze tudtam szedni a fenntartásról, egy jól felszerelt A6-nál olcsóbb lesz, igazából az alap mk3 TT-hez hasonlítható leginkább. Nyilván függ attól, hogy mennyit mész vele, de feltételezem nem arra lesz, hogy napi 100 kilométert ingázz az irodába.

2021. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az Audit olcsóbb fenntartani. Alkatrész van hozzájuk bőven, a Mustang zsebbe nyúlósabb kicsit, fogyaszt is eléggé.
2021. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem vacilálhatsz ez a két típus között. Annyira más célcsoportra vannak kihegyezve, hogy, ha kipróbálod mindkettőt, rögtön tudni fogod melyik illik hozzád.
2021. jan. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
73%

Dízel A6-ot hasonlitgatni egy Mustanghoz....biztosan nagyon komoly lehet a kerdes....

Egyebkent egy ilyen alap Mustangot egyaltalan nem horror fenntartani,alkatrész is van hozzá minden......mondjuk ha mar ilyet veszen akkor megis csak V8 lenne az igazi!

2021. jan. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Egyértelműen a Mustang. Az Audi prémium autó, a Mustang egy faék egyszerűségű, fapados pony car.

Anno mikor akartam behozni egyet, rendesen utána néztem kint az USA-ban.

Az alkatrészek kint kb. egy Focus árszintjén mozognak, itthon drágább a szállítás + esetleg vám/áfa miatt. De még így is az Audi alatt marad, plusz elég megbízható, nem nagyon van ami tönkremegy rajta, természetesen a fogyó-kopó dolgokat kivéve.

Én inkább a 6. generációt választanám, sokkal minőségibb a beltér.

Összességében a Mustang egy olcsó, magyar átlagfizetéssel is megvehető és fenntartható autó, csak ezt sokan nem hiszik el.

2021. jan. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Eleve, almát hasonlítunk körtéhez. Ki az, akinél egy Audi A6-nak alternatívája egy Mustang, illetve fordítva. Két külön autó, külön célcsoporttal.


Vagy nagy kényelmes limuzint akarsz, vagy sportos kupét. Döntsd el, ott lesz a válasz.


Első válaszoló: Attól, hogy forgalmazzák itthon a jelenlegi generációt, attól az előző, kizárólag USA importos generációhoz nem lesz több alkatrész... (Arra irányul a kérdés)


Mindenki ettől az alkatrész beszerzéstől fosik. Eleve idehaza is van nem egy Musstangokkal, és azok alkatrészeivel foglalkozó kereskedés.

Másrészt nekem ne mondja senki, hogy Európa szinten vért kell izzadni egy légszűrőért egy Mustanghoz...

Biztos vannak alkatrészek, amit nem olyan egyszerű beszerezni, de a kopó alkatrészeket nem kell egy hónapig keresgélned az interneten, abban biztos vagyok.


És akkor a fenntartás... 2-es válaszoló... NEM.

Egy agyonextrázott prémium turbódízel A6 vs egy faék egyszerű szívó V6 "puritán" Ford. Vajon melyikre kell többet költeni hosszú távon? Vajon melyikhez drágább bármi? Audi vs Ford. Na?


Megnyugtatlak, ezeknek a Mustangoknak semmi baja. Olajat kell benne cserélni normális időközönként, aztán a világból kimegy. Nem kell velük 3 havonta szervizbe járni.

2021. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Nyilvánvaló ,hogy a Mustangot választaná minden értelmes ember. Olcsóbb fent tartani. Ford áron vannak hozzá az alkatrészek,unixban is kapható hozzá szinte minden, szóval nem értem,hogy milyen várólistáról is beszélnek itt?!?!!?!? Illetve az audinál milyen várólista van alkatrészhez?! Komolyan vicc amiket egyesek ide kommentelnek. Arról pedig szó sem esett,hogy mennyire megbízható.
2021. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!