Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz átszokni...

Mennyire nehéz átszokni dízelről benzines autóra? Elég hozzá fél óra?

Figyelt kérdés

Dízelen tanultam, aztán néha vezettem egy 206-os dízelt. És 3 nap múlva kéne mennem 150km-t egy benzines régi swifttel.


Ha úgy csinálom, hogy elindulásnál adok egy gázfröccsöt,és utána óvatosan felengedem a kuplungot akkor elindul az autó?


A másik kérdésem meg az lenne,hogy a dízelekkel úgy közelítettem meg a körforgókat, hogy 90-ről lelassítottam, és közvetlenül a körforgó előtt nyomtam csak be a kuplungot, és váltottam 2-esbe. Ezt meg lehet csinálni swifttel is, vagy ott folyamatosan vissza kell majd kapcsolgatni?


És ha kettesbe vagyok, akkor elindul az autó csak kuplungal? (már ha gurul persze)



2021. jan. 15. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nagyobb gáz, legrosszabb esetben lefulladsz egyszer-kétszer. Kettesben meg ne akarj elindulni, ha meg már gurulsz akkor meg már el vagy indulva.
2021. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

jó hogy nem diploma kell hozzá komolyan....

berakod 1-esbe adsz neki gázt lassan fogás pontig engeded a kuplung ha megindul ott tartod kicsit majd lassan fel a többi már szinkronizált fokozat :D lejtőn kövér gáz. körforgalomhoz gurulj üresben majd meglátod mi kell ha senki nem jön 2-esbe vissza és indulsz ha jönnek megállsz és 1-es.

2021. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó állapotban van a benzines, akkor annyi, hogy elindulásnál kell egy kis gáz. Nem nehéz.
2021. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Esküszöm nem értem ezt a sok idétlen "segítség benzines után dízelt kell vezessek vagy fordítva,hogyan kell" kerdést......mindkettőnél ugyan azt meg ugyanúgy kell csinalni
2021. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Ki az a fogyatékos véglény, aki ugy tanul vezetni, hogy a kuplung felengedése mellett nem nyomja a gázpedált?
2021. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 sokan úgy tanítják, aztán jön a meglepetés meg hasonló kérdések amikor a friss jogsis átül az oktatóautóból egy másikba.
2021. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ma már nem tanítják a finom menetet. Ott lehetett megtanulni, hogyan kell játszani a kuplunggal meg a gázpedállal. Ha van egy kis érzéked, akkor pár kilométer után belejössz.
2021. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
nekem semmit nem tanított az oktatóm, én faterral gyakoroltam földúton mire első oktatási órára értem már mehettünk is forgalomba
2021. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van oktató aki csak a kuplungot emelteti, mert az ecu a gázt adja hozzá. Vagy utólagosan van átírva vagy alapból ilyen az autó vezetést segítő asszisztens funkcióval.


Nem nehéz átszokni benzinesre, vannak a dízelekből is amik lefulladnak a fenébe gáz nélkül.


Elindulásnál kicsit nagyobb gáz kell, 1100-1200 fordulat kb., illetve előzésnél, nagyobb kigyorsításnál, ha valami szívóbenzinbe ülsz pláne, simán el kell forgatni 5000-ig is. Ezek nem fognak menni 2000-res fordulaton, ha nekiállsz úgy előzni.

2021. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kérdések után már azt is be kellene vezetni, hogy csak dízel vagy benzin üzemű autóba ülhess az adott jogosítvánnyal...

Hihetetlen, hogy ennyire be kell parázni attól, hogy mivel megy az autó, hiszen az alapok ugyan azok!

2021. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!