Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak vegyek 1-2 évre...

Első autónak vegyek 1-2 évre egy régi 2-300 ezres autót vagy inkább hosszútávra többért?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogosítványom, és van egy bizonyos autó amit szeretnék(Swift 2005), 900000 Ft körül már szépet kapni belőle használtan.Ezzel el is menne nagyjából minden pénzem(1-200 marad szervízre meg ilyesmi ha valami van persze) Szerintetek érdemes egyből ezzel kezdeni? Azt javasolja több ismerősöm is hogy vegyek inkább 1-2 évre valami régit sokkal olcsóbban(pl. twingo, régi swift, ilyenek), 2-300 ért és használjam azt aztán majd veszek jobbat. Mi a véleményetek? Anyagilag is nem tudom hogy érné meg a régit el kell majd adni 2 év múlva, macera lesz, meg az újat átiratni megint pénz.Viszont azokat ha meghúzza az ember, vagy valami, nem sajnálja tényleg. Mit gondoltok?

2021. jan. 20. 20:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem,hogy attól hogy friss jogsim van nem tizennyolc vagyok, hanem már 34, ha ez számít..
2021. jan. 20. 20:59
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Mi beleestünk ebbe hogy vegyünk olcsón, majd eladjuk.

Párom nyáron tette le a jogosítványt.

Kellett egy kis autó.

Vettünk egy Clio 2-t, teljesen felújított dízelt szerelőtől, aki csak rönóval foglalkozik.


Hiba mentes az autó, de jó lenne egy kicsit újabb, kicsit kényelmesebb, több komfort elektronikával.


Aztán szeretném eladni, új gumikkal, alufelni stb. Nem volt drága, 440 ezer Ft, de az a helyzet, hogy 250et kínáltak érte, aztán fenyegetik az embert h fizessék ki a benzinkőcséget ha mán megnézték ezt a hulladékot.


Ha neked nincs engedélyed fegyvertartásra meg egy nagy kutyád(egy kaukázusi vagy középázsiai) akkor megtalálnak a fenyegetőző barnabőrűek is..


Több mint kár kétszer kifizetni az átírást ha lecseréled később. Meg eladni sem élvezet a régi autókat. Általában vagy agresszív kereskedő/barnabőrű jelentkezik aki 250ezret akar keresni a 400 ezres autón, vagy egy kedves szegény jólelkű polgár, akinek eladod áron alul mert szüksége van rá és buksz olyan 200 ezer Ft-ot.


Azért az újabb swiftben inkább érzi magát biztonságban az ember, mint a régi. Az egy mozgó koporsó!? Városban elmegy..

2021. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
79%

Ha 1 millio minden megtakaritott penzed biztosan nem 900-ert vennek autot hanem 6 max 7százért,hogy maradjon atirasra első szervizre,meg hogy utana maradjon is még valami.

Vegyel valami széria végi C06-os twingot vagy 2-es cliot......500-ert mar tényleg a kinalat teteje van beloluk.6-7-ert meg a cliobol 2007-2008utanit kapsz.

2021. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan vegyed meg az újabb Swiftet,én nem vennék legalja autót csak azért mert első,soha nem értettem a logikát.Lehet valamennyivel olcsóbb lesz a javítás ha meghúzod párszor de amikor vennél jobbat papírozáskor,első szervízelésnél rögtön nullára jössz ki a végén de inkább mínuszba.A másik meg hogy ugyanúgy lutri hogy milyen állapotút tudsz kifogni.Ne sanyargasd magad ilyen autókkal mert inkább elmegy a kedved az autózástól csak azért mert egyszer-kétszer meghúzod.
2021. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól tartja az árát az az alufóliából készült swift...
2021. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne vegyél autót 1-2 évre; kész anyagi csőd az ilyen. Attól, hogy kezdő vagy, nem fogod összetörni az autót. Tehát olyat vegyél, amit sok évig boldogan használnál.
2021. jan. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Ne halgass az ismerőre. Ha egy két évre vennél olcsót biztos nagy anyagi bukta lesz. Nincs is értelme. Vedd meg mindjárt a jobbat.
2021. jan. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ mennyi megtakarításra számítasz a következő években.

Én 600 ezerért vettem autót 1 millió helyett, és az első 7 hónapban azért éreztem hogy jól jön az a plusz 400 ezer megtakarítás.

Persze felmerül a kérdés, akkor minek nekem autó, de azt kell mondjam sok időt megspóroltam vele, és időm az tényleg kevés volt. Nos használati értékben és megbízhatóságban tökéletes a jelenlegi kocsim, azért volt olcsó mert már régi, és sok ember úgy képzeli 20 év után tönkremegy az összes kocsi. Megint más kérdés hogy 30 év felett meg egyszercsak menő veterán lesz néhány embernek.

2021. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy 300-400 ezerért vegyél egy tényleg jó állapotú, régebbi autót.


Régi Swift, F Astra, Daewoo Lanos, Skoda Felicia, Golf 3, hirtelen ezek jutnak eszembe. Francia és olasz autók között is vannak jó típusok, de azokat annyira nem ismerem.


Ha 400-ért veszel teszem azt, egy jó állapotú Astrát, átnézeted szakemberrel, akkor kis túlzással, de csak arra lesz gondod, hogy átirasd, tankold, és fizesd a kötelezőt.


Kérdés, hogy mik az igényeid.

2021. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!