Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gazdagok akiknek csak egy...

Gazdagok akiknek csak egy autója van ők hogyan oldják meg ha szervizbe kell vinni a kocsit?

Figyelt kérdés

Tehát magamból indulok ki, egy csóri kis takony vagyok van két autóm egy Ford meg egy Suzuki, ha egyikkel baj van elviszem szerelőhöz addig a másikkal járok, de ne úgy képzeljétek el, hogy nagyon megtehetem, sőt arra nem jut pénzem, hogy az ülést megcsináltassam ha fékezek mozog meg az ablak le van esve és alulról van fával kiékelve, másik autóm meg eszi az olajat minden teletank előtt kap 1 liter olajat. Néha felváltva használom ,hogy ne az legyen, hogy gyűröm az egyiket és sok használat után kijön valami baj. 3 műszakba dolgozok alig kapok fizetést ( 115 ezer ) és ha elromlana valamelyik autóm nem tudnék bemenni és későn szolnék kirúgnak munkatársamat azért bocsájtották el mert temetést intézett mert aznap halt meg a férje és nem szólt a másik műszakból maradt ott egy srác.


Ez az én sztorim.


De kíváncsi vagyok arra, hogy akiknek mondjuk A8 vagy A5 5-ös BMW vagy hasonló prémium autója van, de csak egy, tehát nincs más csak egy autója Ők hogyan oldják meg ha mondjuk váltóolajat vagy más hosszabb munkaidős dolgot kell elvégezni a kocsin? Hallottam olyat, hogy bérautót kap a cégtők, de olvastam olyat, hogy nem tetszett a kapott autó ezért balhé volt. Őszintén bevallom én ha a lerúgott kocsim helyett kapnék egy drága csereautót ami többet ér nálam én beindítani sem merném nehogy valami kárt tegyek, hát még ha lesz egy kavics felverődés a szélvédőn vagy bereped a lámpa, esetleg cserbenhagynak. uhh így leírva is para..


2021. jan. 22. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha gazdag és valami német prémiumja van, akkor tuti hogy márkaszervizbe viszi. Ha pedig több napra ott kell hagyni, akkor igényelhet csereautót, ami annyit tesz hogy ad egyet neki arra az időre a márkaszeviz. Vagy max ha nem márkaszervizbe viszi, akkor bérel egyet.
2021. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Én pl. nemes egyszerűséggel taxizok addig. Nem vagyok kőgazdag, de jól keresek (van hogy havi 1m), simán belefér az a 3-4 kör taxi amíg az autót csinálják.

Sok márkaszervizben van bérautó, de csak valamilyen program keretén belül (Audinál, ahova én járok, ott mobilitásgarancia a neve, de már van Cascom úgyhogy mellé felesleges lenne amiatt az évi 1-2 nap miatt ezt is megkötni).

Na most ha emiatt leáll valaki balhézni, az azért elég nagy paraszt lehet, vagy legalábbis én normális okot nem látok rá.

2021. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért csak a gazdagok véleményére vagy kíváncsi?
2021. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 mert a héten volt hasonló kérdés csak azzal kapcsolatba. Engem meg most az érdekel, hogy a 10+ milliós autó tulajok hogyan csinálják.
2021. jan. 22. 17:38
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Honnan veszed, hogy létezik olyan gazdag, akinek csak egy autója van...??


A többit meg már leírták. Minden jobb szerviznél van csereautó arra a pár napra. Vagy taxi.

2021. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Az én GLE Mercedesemben motort kellett cserélni anno, nemes egyszerűséggel elhoztam egy szerviz-csereautót, ami szintén Mercedes volt. Én így oldottam meg.
2021. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Lexusnál több felső-középkategóriás csereautóból is lehet választani a szervíz idejére, még örülnek is, hogy másik modellt is kipróbál legalább közben az ügyfél.
2021. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Csak megsúgom, napi pár ezer forintért lehet autót bérelni, nem kell hozzá gazdagnak sem lenned és kevesebbe kerül, mint fenntartani egy második autót.


Na meg azért egy éves szerviz nem a világvége, reggel beviszi, hív egy taxit, este érte megy taxival és mehet dolgára.


Hosszabb, garanciális javításoknál pedig adnak csere autót még egy átlagos kocsihoz is, évi pár ezer forint az Assistance szolgáltatás.

2021. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
megy gyalog, legalább rájön h egy kis sznob retek
2021. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam -bár nem vagyok gazdag, hiába havi 400 a nettóm-, hogy beszélek a szerelőmmel, odaviszem neki a kocsit (Megane 2), átnézi, majd felhív, hogy mi kell hozzá, és hogy mikorra lesz kész.

Mivel a szerelőm ugyanott dolgozik, ahol én, a kocsi estére, mikorra végzem, vagy kész, vagy nem. Ha nem, nem esem kétségbe, felszállok a buszra, és hazamegyek.

Ha kész (szerelő korábban hazamegy, mint ahogy én végzem, és ekkor a kocsit a parkolóban hagyja, a kulcsot-forgalmit meg a mi diszpécserünknél), akkor hazamegyek kocsival, és a jobb 1-es ülésen hagyott részletezés alapján másnap reggel kifizetem.

Ennyi.

2021. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!