Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy általános...

Mennyibe kerül egy általános olaj-, pollen- és levegőszűrő csere?

Figyelt kérdés

Első kocsimat vettem, benzines. Elvinném szerelőhöz ilyen általános átnézésre plusz a fent említettekre, ez úgy kb mennyibe fájhat?

Függ márkától és évjárattól is?


Köszi előre is!


2021. jan. 25. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Változó. Lehet egy adott autóhoz szűrőt venni 5 ezerért és 25 ezerért is. autodoc.hu oldalon megnézheted, hogy általában mennyibe kerülnek az autódhoz.


Olajszűrőt nem cserélnek önmagában, csak olajjal együtt. Itt az olaj ára adja a költség nagyját.


A pollenszűrő csere ára nagyban eltérhet attól függően, hogy mennyire macerás kicserélni. Az én mostani autómban, egy óra rámegy, míg az előzőnél 5 perces mutatvány volt. Egyébként ezt önmagában nem szokták cserélni, légkonditiszítítással érdemes egybekötni.

2021. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Milyen kérdés ez már? Persze hogy függ a márkától...
2021. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Változó, de leírom, hogy nekem mennyi szokott lenni, zsu-tól veszem és magamnak cserélem. Olaj: 5L 6000Ft, Pollenszűrő: 2500, Levegőszűrő: 2500. Ennél csak drágább lehet neked. Békalámpás Corolla.
2021. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2021. jan. 25. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Az olajszűrőt remélem csak véletlen felejtetted ki a listából.
2021. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem e46 bmw-m van, magam cserélem ezeket. Már 6x cseréltem, 5 éve megvan az autó, de sosem tudok végezni 1 órán belül, mert nagyon sok fedőburkolat van, és a pollenszűrő fém tartóját is ki kell venni, a levegőszűrőház utolsó csavarjához.


5w-30 full szintetikus olajat veszek, nem is olcsót, 6L 22-24 ezer ft körül szokott kijönni.

Bosch vagy mann filter levegő és olajszűrő kb 8-10 ezer ft, szlovák no name pollenszűrő, aktív szenes kb 3-4 ezer ft.

Így nekem kb egy olajcsere 35.000ft.


Üzemanyag szűrőt is érdemes cserélned, ha nem tudod mikor volt.

2021. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az 2000 körül szokott lenni.
2021. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Naná, hogy autó és márkafüggő.


Egy új német prémiumban alsó hangon 200e ft.

Nálam kb. 10e forint de én otthon csinálom magamnak.

Olaj 6e + levegőszűrő 2e + olajszűrő 2e

(+ 20e km-ként gázolajszűrő; van vagy 1500ft)

Ezért is jó az öreg autó, fillérekért van hozzá anyag.


Azt is megteheted, hogy Te veszed megg hozzá a cuccokat (mondjuk KovácsAutótól) és elviszed a szerelőhöz, így már csak a berakást kell kifizetned.

2021. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. jan. 25. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!