Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olajleeresztő csavart...

Az olajleeresztő csavart melyik irányba kell tekerni, hogy lazuljon?

Figyelt kérdés

Az óramutató járása szerint, vagy azzal ellenkező irányba?


Ez egy szimpla 17-es csavar. Tegnap ránéztem, de látszott rajta, hogy kihívás lesz leszedni, és kell hozzá csavarlazító, meg kalapács, vagy vascső. Próbálgattam kézzel is feszegetni, de úgy esélytelen, meg nem is voltam benne biztos, hogy jó fele csavarom egyáltalán.


Láttam egy videót, ahol öngyújtóval melegítették a csavart, és utána könnyen lejött. Ezt érdemes megpróbálni? Miért jön le ettől jobban? A csavarlazító folyadékra rá lehet menni öngyújtóval, vagy azt begyújtja?



2021. jan. 29. 19:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt nyugodtan leszögezhetjük, hogy egy olajleeresztő csavart, ha nincs lesarkalva, van alkalmas szerszámunk, és nem 10 éves kislányok vagyunk, 3 másodperc alatt ki kell csavarnunk.
2021. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Új csavart vettem, meg alátétet is. De ami rajta van az tuti, h az eredeti, és sztem az alátét is, mert úgy néz ki. Lehet h még sose csavarták le, csak felülről szívogattak volna ki néha egy kis olajat.
2021. jan. 29. 20:13
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves ez az autó?
2021. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Balmenetes oaljleeresztő csavart én még nem láttam.
2021. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan az olajleeresztő csavart nézed te? Ugye nem az automataváltó leeresztőjét? Esetleg difiműjét?

Ha biztosan jót nézel, kb. lehetetlen, hogy nem volt még leszedve. A meglazításhoz nem kell nagy erő. Ez egy vascsavar, ami aluminium teknőbe van beletekerve. Így könnyedén ki kell jönnie. Ha nem megy sima racsnis kulccsal, ne erőltessed, inkább vigyed szerelőhöz. De ha igen, akkor felrakásnál nagyon vigyázzál, hogy ne húzd túl. Ahogy mondtam, alumínium teknőbe megy bele és könnyedén kitépheted a menetet.

2021. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld meg a homokóra járásával megegyező irányban, vagy ott, ahol mohás az oldala. Különben megéri várakozni, mert félóra kelesztés után sokkal könnyebb. Arra vigyázz, hogy a centrifuga program e legyen több mint 90°. mert az már derékszög.

Ha ezek megvannak, akkor már csak meg kell szórni porcukorral.

Szóval csinálj bármit, de könyörgöm, az autón NE NYÚLJ HOZZÁ SEMMIHEZ!!! :D

2021. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
32%
Esélyes, hogy az elődje is hasonló kvalitásokkal bíró háziasszony volt, másképp nem fordulhatott volna elő, hogy a menet megszakítása után előkeresi a legdurvább ragasztóját, csak hogy nehogy pár ezrest le kelljen raknia a pultra egy lyukas lemezdekniért...
2021. jan. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Az autó 16 éves, és egy idősebb nénié volt, aki pénzesebb mint a legtöbb magyar. Persze h mennyit költött az autóra azt nem tudom. Én is inkább csináltatnám szerelővel, de egyszerűen nincs kedvem elmenni. Otthonról dolgozok, csak akkor megyek el otthonról, ha találkozok valakivel, de többnyire inkább én hívok embereket. Szívesebben szrakondék vele itthon mint hogy egy műhely várótermében álldogáljak. Mert ugye az unalmas. Meg már meg is vettem hozzá mindent. A levegőszűrőt kicseréltem, van olaj, olajszűrő stb. És ha jól tudom, akkor a szerelők csak saját olajat/alkatrészeket használhatnak.
2021. jan. 30. 08:30
 19/27 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi fejtörésedbe került, amíg egyetlen hozzászólásba, ennyi marhaságot össze tudtál hozni? :D
2021. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Na, lejött?
2021. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!