Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olajleeresztő csavart...

Az olajleeresztő csavart melyik irányba kell tekerni, hogy lazuljon?

Figyelt kérdés

Az óramutató járása szerint, vagy azzal ellenkező irányba?


Ez egy szimpla 17-es csavar. Tegnap ránéztem, de látszott rajta, hogy kihívás lesz leszedni, és kell hozzá csavarlazító, meg kalapács, vagy vascső. Próbálgattam kézzel is feszegetni, de úgy esélytelen, meg nem is voltam benne biztos, hogy jó fele csavarom egyáltalán.


Láttam egy videót, ahol öngyújtóval melegítették a csavart, és utána könnyen lejött. Ezt érdemes megpróbálni? Miért jön le ettől jobban? A csavarlazító folyadékra rá lehet menni öngyújtóval, vagy azt begyújtja?



2021. jan. 29. 19:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

B*szod, józan ész! Mi megy tönkre, ha megszakítod? Az olajdekni, ugye? Mennyi lesz az? Mikorra hozzák? Megéri berendelni abból is egyet mondjuk annak tükrében, hogy ésszerű erőfeszítéssel és kocogtatással nem akar indulni a csavar? Megnézed a kínálatot és eldöntöd a magad eszével. Ha nincs rá szükség mégsem, akkor is meghirdetheted féláron, nem nagy cucc, főleg hogy párezerért még mindig nagyot dobsz a tapasztalati pontjaidon...


Majd a leengedett olajat gyűjtsd megfelelő méretű lavórba, tedd zárható kannába és vidd a közeli leadóhelyek valamelyikére (elég mapsen rákeresned a fáradtolaj szóra, de a legtöbb benzinkút is segít)!

2021. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Lejött, de nehezen. Fújtam rá valami izét, aztán próbálgattam, de csak az autó, meg a motor mozgott össze-vissza. Aztán már majdnem feladtam, de még egyszer nekiestem, és akkor lejött. Az alátét eléggé el volt nyomva. Persze annyit nem kellett azért szenvedni vele, csak ahhoz képest, h azt gondoltam elsőre lejön.

De kapott új csavart, meg alátétet.

Az olajszűrőt nagyon könnyű volt leszedni, és csak kézzel húztam rá, de elég erősen. Az nem tudom h mennyire nagy baj, de talán kézzel nem is lehet annyira meghúzni h baj legyen.

2021. jan. 30. 16:33
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Kézzel kell meghúzni, ahogy bírod és akkor nem lesz baj.
2021. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Az olajszűrőt sem kell agyig ráhúzni. Általában rajta van a dobozán, hogy onnantól kezdve, hogy a gumitömítés hozzáér a blokkhoz, mennyit kell még húzni rajta kézzel. Ugye a szűrő tömítését vékonyan beolajoztad?
2021. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olajszűrő kézzel, idegből. :) Ha rossz helyen van, akkor leszedő szerszámmal egyujjasan meg egy pici (tényleg csak egy-két fok: épp egy kicsit jobban rányekkented).
2021. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Tettem olajat a gumitömítésre. Viszont úgy húztam meg kézzel, h ráfogtam egy csiszolópapírt, szóval jobban ráment mint ha sima kézzel csináltam volna. De mi történik akkor ha túlhúzom? Elmozdul a gumitömítés és szivárogni fog az olaj?


Mindjárt felteszek ezzel kapcsolatban egy új kérdést. De lehet h előtte azért elvégzek egy Csavar és olaszűrőmozgató OKJ-t esti tagozaton. Nem tudom h hány éves egy ilyen képzés, de addig kell belevágni amíg van OKJ egyáltalán.

2021. jan. 30. 16:51
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon erős rátépés inkább a következő leszedéskor szopat meg, de nagyon-nagyon. Két másodperces munka ilyen komoly retkelés lesz, ripityára lyuggatva régi szűrőt, rendszerint teljes helyhiányban. Vagy a nem filléres, keményebb szűrőfogódat kezded püfölve tekerni (az olcsóbb kb kézzel megadná magát egy ilyenen), aztán vagy vehetsz másikat, vagy nem, tehát inkább százasszeg bever, olaj dől, szeg püföl, elhajlik, jónevű csavarhúzó bele, püföl, eltörik, szitokzivatar, lyuk bővítése, végén már vascső bele, cibál-püföl, olajszűrő tekeredik, de a menet marad a helyén, szóval érted... Ne húzd rá számottevően erősebben a feltétlenül szükségesnél! Sűrű a menet, olyat szorul mint állat.
2021. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!