Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kopik asszimetrikusan a...

Mitől kopik asszimetrikusan a hátsó féktárcsa?

Figyelt kérdés

A hátsó féknyergeket és megvezető csúszkákat kellett cserélnem kezifek bovdennel együtt és közben észrevettem, hogy a bal hátsó féktárcsa furán kopott. Belül az alsó fele, kívül pedig a felső része volt fényes, a tobbi rozsdás. Gondoltam még egy ok a feknyereg cserére.

Kapott új tárcsákat és betéteket is.

Egy hónap múlva más okból alá néztem és megdöbbenve láttam, hogy ugyanúgy furán asszimettikusan kopott az új tárcsa is.

Tippeltem még a kerekcsapagyra is, de az kézzel rángatva és forgatva jónak tűnik, talán egy nagyon pici hangja van, de lógást nem éreztem.

Szerintetek mi okozhatja még ezt a fura kopás nyomot?


Tárcsa, betét, megvezető és komplett nyereg csefelve lett.


Ford focus kombi mk1 1999 1.8 benzin.



2021. febr. 1. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Tárcsacsere előtt fel lett csiszolva az agy? Ha netán nem tűnik rossznak a helyzet, akkor is mindig fel kell csiszolni, mert különben eltarthat a tárcsa. Az vezethet féloldalas kopáshoz.
2021. febr. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, szakszerűen csinaltam... Evtizedek óta csinalok ilyesmit, de most nem birok rajonni, hogy mi okozza.
2021. febr. 2. 15:06
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg ez nem féloldalas kopás, hanem asszimeerikus: belül az also fele fényes, felső fele rozsdás, kívül meg a felső fele fényes és alul rozsdás. Mint amikor ferdén befeszul a nyereg a kopott megvezetok miatt. Viszont a megvezető tökéletesen működik. A tarcsa ezen kivul a csapatnál tudna igy ferden befeszulni fékezéskor, de a csapagy is jónak tűnik. Tanacstalan vagyok.


Igaz, a feknyereg tartó még nem lett cserélve, de az meg nem tűnik kopottnak, szepen teszi a dolgát.

2021. febr. 2. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, akkor lehet nem akarsz ennyire alapvető dolgot hallani, de "bárki hibázhat" alapon csak felteszem a kérdést: véletlenül nincs félrekapatva a vezető? Sajnos én is csináltam már ilyet, elég könnyű mellé tenni és sok esetben úgy belemetszi az új menetet ferdén, hogy észre sem veszi az ember. Te magad mondtad, hogy olyan, mintha a nyereg ferdén állna.
2021. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a tippet, ránézek hétvégén.
2021. febr. 2. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!