Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemény erről a 2 autóról...

Vélemény erről a 2 autóról első autónak?

Figyelt kérdés

Mazda 323f ba

Opel tigra (régi)

250.000ft körüli autók ennyire lenne pénzem, illetve nem is szeretnék első autónak drágábbat.

Tapasztalat vélemény róluk? Melyik lehet jobb választás fogyasztás, rohadás, meghibásodás szempontjából?

Tudom hogy 20+ éves autók, de külsőre ezek legalább tetszenek, nem egy swift legalább :D



2021. febr. 12. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő hasonlóan veszélyes rozsda szempontjából, talán a Mazda kicsit jobban is, de ennyi idősen már nem az számít, hogy eredendően mennyire hajlamos rá, hanem hogy jelenleg mennyire vészes.


Nézz meg inkább sokat, de ne vegyél olyat, ami már rohad, vigyél olyan embert magaddal, aki valóban ért a karosszériához, és észrevesz egy esetleg alvázvédővel lefújt rozsdás felületet is - ebben az árkategóriában tényleg minden lehetséges.


Kereskedőtől nem feltétlen vennék autót ennyiért - gondolj bele, ő már rátett egy hasznot is, és úgy 250 ezer. Ritka, hogy ez így jó legyen. Inkább magánszemély.


Egyébként a rozsdán kívül mindkettő elég egyszerű konstrukció, alapvetően nem kifejezetten problémás egyik sem, de ennyiért ennyi idősen mindenképp számolnod kell vele, hogy kell majd szervizelni.

2021. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Tigrát választanám, mai szemmel nézve sem hat ősréginek, a technikája pedig egyszerű. Én sem vennék Swiftet ha a te helyzetedben lennék, de egy kicsit még dobj hozzá szerintem...
2021. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Opel Astra F? Opel Vectra B?


Ezekből nem találni ilyen áron? Benzinest vegyél szerintem. A Vectrának kifejezetten jó dizájnja van, éppen a napokban mondták nekem hogy max 12-13 évesnek nézik az enyémet, közben meg már 20 éves :D

Tigra elég kicsi autó, Corsa méretű. Ha sikerül kifognod valamelyikből szép példányt, csapj le rá.


Azért van félretett pénzed szereltetésre? A megvétel után érdemes egy olajcserével, vezérműszíj cserével indítani.

2021. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 veterán vas ***** válasza:
52%

Biztos nem fog tetszeni a válaszom.

Első autót általában, szerelemből választ az ember és -mint ebben a témakörben megszokott- várhatóan rövid időn belül be is következik a nagy csalódás.

Különösen igaz ha az autó már nagykorú, és az említett szerény árkategóriába tartozik.

Elsőre olyan autót vegyél, amit nem sajnálsz, és amihez kapsz alkatrészt.

Nézzük például az első lökhárítót (ami kezdő vezetőnél könnyen roppan)

20 éves tigra: új 70 ezer, bontóban aranyért sem

20 éves swift: új 25 ezer, bontóban 10-15 ezer (vidéken még a feléért is)

Az említett "tetszetős külső"-vel bíró autót majd akkor vegyél, ha már van egy kis rutinod.

2021. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1 évre veszed?
2021. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kb 1évre igen
2021. febr. 12. 13:42
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
swiftet ajánlanám
2021. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
A🤦‍♀️
2021. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Opel tigrában kb hány cm-ig lehet elférni?
2021. febr. 12. 15:24
 10/15 anonim ***** válasza:
180 ig
2021. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!