Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályára 500 ezerig autó?

Autópályára 500 ezerig autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy-két heti szinten járok autópályán Budapest-Miskolc távon, emellett futár munkát is végzek, erre keresnék megfelelő autót 500 ezerig. Két autóm van, amit munkára, hétköznapi járkálásra befogok az egy Nissan Micra K11 1.5 szívó dízel, illetve egy hobbiautóm van amit csak ritkán veszek elő, egy 1.9PD 4-es Golf 4Motion. Mivel a Micra elég gyengécske autópályázásra, így a Golfot szoktam erre a célra befogni, viszont a Golf mondhatjuk eléggé "üzemórás" kategória, tekintve hogy a gyári teljesítményének lassan a kétszeresénél tartunk mind lóerőben mind nyomatékban, illetve összkerekes mivoltából adódóan, valamint a nem gyári turbó méreteiből adódóan és az ehhez szükséges üzemanyagtöbblet miatt nem épp az ideális pályázós autó. A Micrát szeretném lecserélni a fent említett célokra (futárkodás, heti egy két Bp-Miskolc autópálya). Ami engem érdekelne ebben az ársávban, az a VW konszern 1.9tdi motoros autói, valamint az 1.4pdtdi-k (Lupo, Arosa, Polo stb..). Viszont nagyobb autót nem szeretnék, abból adódóan hogy futár munkavégzés alatt sokszor előny egy kisebb autó. Így Passat vagy nagyobb kombik kizárva. Emellett érdekelnek meg a 206-os Peugeot 1.4 és 2.0HDI-k, a Punto 1.3 és 1.9JTD-k. Kérdésem az lenne, hogy a kisebb köbcentis turbódízelek az általam felsoroltak közül (1.3, 1.4) mennyire bírják az autópályát, megéri a kisebb teljesítmény a fogyasztás miatt? Egyáltalán mennyivel jobb egy 1.9-hez képest a fogyasztásuk? Illetve ha lenne más autó ötletetek amit erre a célra lehetne használni, azt is szívesen várom.



2021. febr. 14. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Melyik Puntóról van szó? Grande?

Az 1,3-as turbódízel esetében keresni kell egy 6 sebességeset az jól bírja az autópályát 150-160-as tempót is. A váltó 250 ezer kilométer után karbantartást igényel (legalábbis nekem kellett abban az időben, amikor volt). Az 5 sebességes is jó, abból több is van, viszont pályára akkor jó, ha nem akarsz menni.

Mivel itt már több, mint 15 éves autókról beszélünk, úgy bármilyen meghibásodással számolni kell.

2021. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1.4-es autók is bírják a pályát. 130-cal elmennek 5-6 literrel. Annal gyorsabban meg csucsidoben amugy se tudsz menni az M3-ason, Miskolcig 140-nel max 10 percet nyersz
2021. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1-es

Grande nincs 500ért értelmes szerintem.


#2-es

Viszont az 1.9tdi vagy 2.0hdi lehet nem fogyaszt többet max pár decivel, de nem kell félni hogy letolnak ha ki kell előzni egy kamiont.

2021. febr. 14. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Ki tol le?Engem soha nem tolnak le 110-nél sem.


Talán azért mert tudom mikor LEHET előzni.

2021. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak nem mindegy hogy milyen autóban ülsz. Azt hogy mikor lehet, én is tudom. De ha beragadsz valaki mögé aki 100-110-el megy, nem biztos hogy olyan egyszerű megindulni az 1.4tdi-vel. De itt nem ezen van a hangsúly, hanem azon hogy fogyasztásban tényleg ennyire verné-e pályán a nagyobb köbcentiseket, hogy el lehessen neki nézni hogy valamivel "lomhább".
2021. febr. 14. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 1-es vagyok. Pest környékén csúcsidőben tényleg nem lehet menni legfeljebb 100-110-zel. Az általam említett sebesség nyilván akkor van életben ha a forgalmi helyzet engedi.

Grande akad 500-ért, viszont nem tudni milyen állapotban van. Az idösebbeknél meg ne a sebességről szóljon akkor a dolog, mert nem biztonságos kocsik.

2021. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 oecsi válasza:

1.6 alá nem mennék, ha nem kell.

2. Generációs Ford Focus 1.6tdci

VW konszernes 1.9TDI 90LE vagy 110LE

Peugeot/Citroen 1.6 Diesel

2021. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Skoda Fabia Mk1 1.9 TDI
2021. febr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es: 500 ezer alatt mégis milyen kettes Focis van? Törött, vagy motorhibás.

Ennyiért valami kisebb 1.9 TDI-vel szerelt autó az ideális, pl. Ibiza, Polo, Fabia.

2021. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!