Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony autó jobb autópályára?

Alacsony autó jobb autópályára?

Figyelt kérdés

Igazából olyan nagy autót keresek amivel nincs gond pályán. És a hármas megan Grandtour megfogott.

Alacsony kombi.


2018. szept. 18. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
van egy kis alacsony sport és egy egyterű autónk, mind a kettőbe van erő és turbó is. Egyikkel sincs gond a pályán
2018. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ. Lehet az az autó magas is, ha megfelelően stabil a futóműve és van akkora teljesítménye, hogy a bazi nagy homlokfelület ellenére is tudja vinni a bódét, akkor jó autópályára. Közkeletű tévhit, hogy autópályán csak ötméteres, legalább 200 lóerős nímett turbódízel presztízsszedánnal lehet tartósan közlekedni, más autók is jól használhatóak.
2018. szept. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisebb, alacsonyabb kasznijú autónak kisebb a légellenállása, ami fogyasztás szempontjából nem hátrány.

Kanyarstabilitásban pedig szintén előnyös ha a súlypont minél lejjebb van.

De az autópálya sem versenypálya, ahol ezek lényegesen számítanának. Nagy furgonokkal is ugyan úgy lehet autópályán közlekedni, mint egy alacsony autóval.

Amúgy személy szerint én is rendszeresen autópályán ingázok hosszú távon és erre a célra jobbnak láttam egy alacsonyabb autót, mint egy böszme nagy SUV-ot.

2018. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp jobb. De mivel egy hosszú-magas Sprinter is nyugodtan vezethető 130-nál, így ez egy személyautónak sem okozat gondot.
2018. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem Laguna Grandtour van. Annak még hosszabb a tengelytávja + nagyobb a kereke és hasonlóan lapos autó, mint a Megane. Nagyon jó kanyarstabilitása van, jó futómű, nem billen, nem bólint, áll az úton, mint a cövek. Jó futóműve van, jó úton nagyon szépen megy.

Tapasztalat: az útkanyarok előtt kitett sebességkorlátozó táblákat másféllel megszorozva is simán veszi a kanyarokat, messze van attól, hogy sodródni kezdjen.

2018. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem espace van és lehet vele menni tartós 160at is.
2018. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!