Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán miért kötelező a...

Autópályán miért kötelező a fényszóró?

Figyelt kérdés

Többször hallottam már, hogy autópályán nem jó a menetfény, hanem tompított kell helyette.

Ez valóban igaz, és ha igen miért van így?

Oké egy 25 éves Swiftre utólag felszerelt pár ledes "menetfény"nél erősebb a tompított, de egy modern kocsinál nappal sokkal jobban látható a gyári menetfény mint egy xenon tompított, legalábbis én úgy vettem észre.

Vagy ez az egész nem igaz, hogy kötelező lenne a tompított még nappal is menetfény helyett?

Nincs jogsim, csak utasként figyeltem ezeket meg.



2021. febr. 18. 17:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 Az olyan kocsikban nincs automatika, csak programozva van hogy ha nincs felkapcsolva a tompított akkor égjen a menetfény. És én is láttam már olyat, hogy este vakít szemből az Ignis, mert a kedves tulaj elfelejtette felkapcsolni a tompítottat, persze őt nem zavarja mert előre a menetfény beragyogja a fél utcát.
2021. febr. 18. 19:44
 12/14 anonim ***** válasza:

Én kicseréltem az öreg merciben a helyzetjelzőket 10 wattos halogénekre.

Így nappal ha süt a nap nem kell feleslegesen égetnem a "nagylámpát", elég csak egy kattintást jobbra fordítanom, így a rendőr sem b*sz meg mert meg nem mondja, hogy nem a tompított ég... olyan jó fénye van neki.

2021. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért mert Józsika rendszeresen nem kapcsolta fel ködben rossz látási viszonyok között a szürke kocsiján ami beleolvadt a szürke háttérben És ha fel van kapcsolva a lámpa akkor a tükörben sokkal jobban látod hogy éppen előz valaki
2021. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amúgy én meg arra lennék kíváncsi, hogy miért találták ki azt, hogy a nappali menetfény k******** über f**** k********túl fényes legyen.


Miért nem mindjárt a reflektort kell felkapcsolni nappal??? Mindkettő vakít vazze

2021. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!