Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vennék, a fele van meg,...

Autót vennék, a fele van meg, többi hitelből?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Stabil munkahwlyem van, több mint 3 éve ott vagyok.

Mindenkivel jól kijövök stb.

340e bruttó a fizetésem.

A lényeg hpgy autót vásárolnék, még 500e hiányzik hozzá, nagy bűn lenne hitelre megvenni így?

Nincs másik hitelem, egy forint tartozásom sincs semerre.

Ezért kérdezem :)

Sajna az az 500e az pont 3 hónapos megtakarítás, szóval júniusra lenne meg rá a pénz.

Nem bömbi/merci/ódi.

Viszont szükségem lenne az autóra, munkábajárásra.

Viszont potyara sem vennék másik autót addig, mert nem éri meg.. (oké hitel sem, persze!)


2021. febr. 23. 13:06
 1/9 A kérdező kommentje:
450-et takarítok meg 3 hónap alatt, bocsi!
2021. febr. 23. 13:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséged van a kocsira, hogy be tudj jutni a munkahelyedre, akkor nincs kérdés. Ha be tudsz jutni más módon, akkor viszont inkább várd ki azt a három hónapot, míg összegyűlik a pénz.
2021. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megvárnám azt a három hónapot inkább. Persze ha megvan a konkrét kiszemelt, és nem tudod megoldani máshogy a munkába járást, akkor vedd meg. Esetleg családon belüli kölcsön nem jöhet szóba?
2021. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz, ha közben bejön a képbe egy nagyobb javítás? Nagyon kicentizettnek érzem ezt az anyagi keretet...
2021. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a három hónapot add meg annak az időszaknak, amíg kialakul egy konkrét igény. 3 hónap múlva már le fogod tudni szűkíteni az esetleges típusokat 3 alá. Innentől még találni kell abból egy jót, az is idő azért. Sajnos nagyon sokszor lehet lyukra futni.

Bár így, hogy nincs semmi hiteled, életképes lehet egy hitel. De számold bele azt is, hogy így 100-150000-tal(nem tudom mennyi most a kamat) többe fog kerülni a kiszemelt autó.

Ha rám hallgatsz, akkor vársz. Utánaolvasol a típusoknak, kikéred szakemberek véleményét, beleülsz pár autóba, hogy milyen. Közben gyűjtöd a pénzt.

2021. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1150000-em van most.

Az autó 1.4m

Akkor inkább vegyek fel többet?

Mert számoltam persze mindenne, vagyis próbáltam.

2021. febr. 23. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél fel. És vásárláskor ne menj el a falig anyagilag. Valamiből meg kell csinálni az első szervizt, derülhetnek ki meglepik. Az autó értékének 15-20%-a maradjon meg a kezedben vásárlás és átírás után, így kalkulálj.
2021. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-esnél a pont. Ismeretlen előéletű autónál (pláne ebben az árkategóriában) alap, hogy vezérlés+olajcserével indítunk vétel után (ennek az árát mindenképpen tedd félre), és amikor ott lesz a mesternél a verda szétszedve, hirtelen ki fog derülni, hogy jamégezt meg jamégazt ki kéne még cserélni.
2021. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kereslet tetejéből vásárlok, de igen, várok még vele :)

Köszönöm

2021. febr. 23. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!