Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5-6 éves gyári garanciás...

5-6 éves gyári garanciás KIA-t venni?

Figyelt kérdés

100 ezer km futás alatti, 5-6 éves KIA, pl. Rio-t venni érdemes lehet, minimális önerővel, részletre?


Ad valamennyi biztonságot a fennmaradó garanciaidő, vagy kb. semmit nem érek vele, mert a kopó-fogyó alkatrészekre úgysem vonatkozik, és ilyen korú autónál az általános javíttatás / alkatrészek horror áron mennek?


3.3 millió lenne egy Rio, ebből 6-700 ezer önerő... Lenne havonta vagy 50 ezer, az biztos, meg még a tankolás, ez-az-amaz.


Vehetnék tíz éves autót is 1.4 millióig, de nagyon gyér az értelmes kínálat.


2021. febr. 25. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán.
2021. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

Én nem vennék. Sosem tudhatod hogy milyen körülmények változnak és ott állsz egy hiteles autóval. Nem kell messzire menni, most a covid miatt is rengeteg ember elveszítette a munkáját. Talán te nem, de ki gondolta volna hogy jöhet egy vírus ami miatt rengeteg munkahelyet ideiglenesen/véglegesen bezárnak és az emberek hónapokig fetrenghetnek a kanapéjukon?


Másrészt hol abban a biznisz hogy egy adott termékért 1,5x árat fizess? Egy ingatlannál, üzleti befektetésnél megértem, de csak azért hogy egy jobb autó parkoljon a ház előtt?

2021. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hitelre költséget nem veszünk. Elveszted a munkahelyed, pont tönkremegy valami az autóban, máris rámenne a gatyád. Vegyél annyiért, amennyid van. Régi Rio kijön ennyiből, ismerősömnek az van, 600-ért nagyon jót vett.
2021. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 hát van az még 300 ezerért is, de olyan is... Amit néztem Rio, 7-800 ezer körül (ami lehetne az önerő), már bőven 15 éves, 200 ezer + km-el, az se jó buli, ha elkezd rozsdásodni, nézhetek jobbra-balra.

De igaz ez minden más márka modelljeire is.


De igen, utána belegondolva, lehet nem bírná a büdzsénk sajnos.

2021. febr. 25. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha 15 évig nem rozsdásodott, akkor pont most fog? Szerintem ha 2 hetente lemosod pár száz forintért, akkor nem kell ilyentől félni. Annyiért vegyél autót, amennyid van, vagy várhatsz is vele, amíg több összegyűlik.
2021. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, belülről kifelé rozsdásodás a gyakori. Belül hogy mossam le pl. a küszöböt? Alulról alvázmosással esetleg éri tiszta víz. Szoktam látni a kézimosókat, de ott csak kívülről mossák. De a vízlevezetőkben belül meg megáll a kosz, sár, sóslé.
2021. febr. 25. 11:14
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#6

Abban teljesen igazad van hogy hiába mosod, van amivel nem tudsz mit kezdeni, viszont ha csak az anyagi részét nézzük és nem szempont hogy golyómasszírozó legyen az autóban, akkor megveszel egyet amin a vásárlás pillanatában nincs rozsda és évekig biztosan nem lesz akkora rohadás rajta ami miatt veszélyes lenne/megbukna vizsgán. Pár év alatt felére esik az ára (buksz 300-400ezret) és majd az szenved a rozsdával akinek rozsdamentesre nem telik.


A hitel esetén a kamat is magasabb lesz mint amit itt buksz és az autó ára is többet esik.


Az is teljesen világos hogy nem csak az anyagiak oldaláról kell megközelíteni az autóvásárlást hiszen akkor csak ezres Swift lenne a világon, teljesen érthető ha az ember többre vágyik, de úgy gondolom hogy addig szabad nyújtózkodni amíg a takarónk ér.

2021. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!