Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fikázzák sokan a Pdtdi-t?

Miért fikázzák sokan a Pdtdi-t?

Figyelt kérdés

Nem értem mi ez a nagy vita még a mai napig, a pd és a sima tdi között.

Nekem 8-9 éve van egy audi a4 pdtdi 74kw-os 101le B6-os kasztnival sedan kivitellel AVB motor kóddal.

Az ég világon a kopó alkatrészeken kívül másra még nem kellett költeni, ha kell is a pd elemeket cserélni akkor beruházok rá, nem nagy ügy, de cserébe ha odalépek nem gondolkodik, mint a sima tdi változata...

Miért csináljátok emberek?



2021. febr. 27. 04:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%

Látod én nem szemezgetnek, hogy "ez a jó, az még szar", hanem kerek perec megmondom, hogy minden dízel egy szar, a PD is, a CR is, kivétel nélkül az összeset ki kéne tiltani az utakról és az élet sokkal szebb lenne.


Jöhetnek a lepontozások. :D

2021. febr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Még azt hozzá tennem, hogy prémium üzemanyagot tankolok és nem a 3000 forintos olajat teszem bele.

Hanem a Liqui Moly Diesel High Tech 5W-40-et

Ami 20.000 ft.

Költséges, de meghálálja, olyan ez mint az emberekben a vér

2021. febr. 27. 04:46
 3/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, ízlések és pofonok. Mást nem tudok erre mondani, konkrétan a pd es a sima tdirol lenne szó, ne keveredjen már bele minden hasonló kérdéshez a benzin vs dízel brigád...

Unalmas és gyerekes

2021. febr. 27. 04:47
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

"Unalmas és gyerekes"

A kérdés is.

2021. febr. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Igen, a benzin vs dízel (aminek értelme is van, tekintve az alapvető különbségeket) az nagyon gyerekes, bezzeg a PD vs CR (ami egyik kutya, másik eb és nincs is miről beszélni) az igazi érett férfiak topikja.


Szerintem te is tudod, hogy ennek a kérdésnek semmi értelme nincsen, egyszerűen csak le akartad írni itt mindenki előtt, hogy neked bizony milyen überkirály hibátlan PD ódid van, mert szerinted ez baromi menő és nyilván minket ez érdekel (nem).

2021. febr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Nah a 600 éves technikák hada. Azért szarozzák mert elhiszik, hogy 200.000km van mindnegyik 15-20 éves dízelbe. De szerintem a PD elem miatt hiszik azt, hogy szarabb teszem hozzá én ilyennel még nem találkoztam, ha valakinek 500.000 forintja van dízel autóra és Vw konszernt szeretne vegyen adagolósat, ha 1 millája van akkor vegyen pd-t
2021. febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
4%

A tdi és a pd azért jó egyesek szerint, mert megy. Ha a kutya lovat ....-ik, akkor is megy.

Akik szarozzák, azért szarozzák, mert eme tragacsok 90%-a azon a határon éldegél, ahol még épphogy megy, de megy. Tehát okádja a füstöt, folyik belőle minden trutymó, 2 szerviz között bele kell borítani 5L olajat stb...

A 20 éves diesel célközönsége az igenytelen, ruppótlan suttyók akik istenítik ezeket a szarokat, mert hiába lóg a bele, akkor is elviszi őket a-ból b-be.

Akik sose vennének 20 éves dieselt azok meg azt látják, hogy egy talicskányi pénz kellene ahhoz, hogy igényesen, minden apró hibát kijavítva, kultúráltan lehessen közlekedni ezekkel.

A 2 tábor sosem fogja megerteni a masikat, mert az egyiknek egy óccsó lerúgott a belét húzó igásló kell, míg a másik tábor a közelébe nem menne egy ilyen roncsnak.

2021. febr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező önigazolásra vár, de nem fogja megkapni.
2021. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Mert a PD elem drága, és van hogy 4-500e km-nél tönkremegy.

De abba nem gondolnak bele, hogy annyi km alatt a sima "ős-tdi"-nek az adagolója is tönkremehet és az is drága.

De alapvetően mindegyik jó.

A Pd annyiból jobb, hogy fogyasztás/teljesítmény arányra verhetetlen, sok mai CR-nél is jobb.

De cserébe kicsit kényesebb az ü.a. minőségre, és olajból se jó neki a VW 505.00 alap dízeles szabványnak megfelelő csak és kizárólag a VW 505.01 szabványnak megfelelő olaj.

Én pl. A.Z. Meisterteile 5w-40 MT-8 PD olajat használok bele (Polo 1.4 PDTDI az autó)

2021. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
#9 Sorokat írsz az olajra való kényességéről, erre a végén kiderül, hogy A.Z.-t öntesz a sajátodba. Tényleg nem látod a problémát? :D
2021. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!