Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a sima dízel...

Mi a különbség a sima dízel és a dízel plusz üzemanyag között a mol kutokon?

Figyelt kérdés

Azt mondják a Pdtdi motoros autókba jobban ajánlott, ha igen, miért?

Nem értem a különbséget, szerintetek mi az?



2021. márc. 3. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A fő különbség, hogy az utóbbi drágább.

A marketing szövegek alapján több adalék van benne, ami állítólag mindenféle jóságot okoz: jobb hidegindítás, tisztítóhatás, kevesebb kopás, jobb vezetési élmény stb.

[link]


Persze összehasonlító teszt vagy összetétel nem publikus, így nem lehet tudni, hogy ezek mennyire igazak.

2021. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de én konkrétan tapasztalatokra gondolok, jöhet hideg meleg válasz is. Csak a kíváncsiság vezérel.

Mint pl, valóban hallható a különbség az üzemanyagtol függő minőségtől?

Tehát "halkabban" jár a motor alaojaraton?

Azt kötve hiszem hogy kevesebbet enne belőle egy autó, hiszen ha vízzel is működne, abból is ugyan annyit nyomna be belőle egy porlasztó ugyan olyan sebességnél, nem?

2021. márc. 3. 21:24
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
80%
Az a különbség,hogy ha elég erösen hiszel a placebóban akkor,hidegen jobban fog indulni az autód,szebb lesz a hangja,stabilabb lesz az alapjárat,a teljesitmény is jelentősen nőni fog,miközben a fogyasztás literekkel csökken....ja es az elmaradhatatlan kitisztíccssa a rendszert duma.....
2021. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem már, minden világos :D

Köszönöm a választ! :)

2021. márc. 3. 22:00
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem placebo, nyugi. Csak ezen az oldalon ez a szabály, hogy szidni kell a drágább üzemanyagot.

Sok plusz adalékot tartalmaz, és télen több dermedésgátló van benne, mint a sima gázolajban.

2021. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme nincs a drágábbnak.

5. Ha a gázolaj nem dermed meg, akkor a drága az mégjobban nem dermed meg??

Minden fuvarozó cég is csak a normált tankolja, pedig ott aztán lenne értelme ha igaz lenne a drágábbról amit írnak. Mégis üzem biztosak a kamionok, és egy millió km-t is elmennek hiba nélkül.

Ezt inkább csak a műszaki analfabétáknak adják el.

2021. márc. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

-15 fok alatt már problémás a sima gázolaj, ritkán van ilyen, de nagy ritkán lehet -20 nálunk is. A kamionok pedig mennek minden egyes nap, hétvégi pihenőben is a sofőrök minden nap ráindítanak + ott van az állófűtés. Karácsonykor az ünnepi leállás után az 1-2 éves Euro 6 kamionok is csak nyeklenek, bikázni kell őket, minden bajuk van. Persze hogy nem fognak a drágábbik üzemamyagból tankolni, mikor 1200 liter csak 1 tankolás, és egy jól kihasznált kamionnál 1 hétre elég.

Furgonoknál is pl az Euro 5 Ford Transitok különösen érzékenyek a hidegre, -10 alatt már megy a fejvakarás.

Csak néhány példát írtam. Sajnos már ritka az ilyen komoly tél, hogy ilyen problémáink legyenek.

2021. márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát én csak a saját tapasztalatom tudom, az viszont negatív. igaz, hogy én benzinből próbáltam ki az OMV-n 2 teli tankkal, de azonkívűl, hogy jóval drágább volt, mint a normál, nőtt a fogyasztás, semmivel se lett halkabb és nem is ment jobban... azóta normált tankolok, semmi baj vele.
2021. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"15 fok alatt már problémás a sima gázolaj, ritkán van ilyen, de nagy ritkán lehet -20 nálunk is"


problémás a nagy lófaxt. a német postánál dolgozom, Volkswagen T5-s furgonok vannak nálunk, most télen egyikkel se volt gond gázolaj miatt, pedig ezek az autók aztán nyúzva vannak rendesen. előbb az akksi meg a gyújtás baxódik el a sok leállitás, újraindítástól. de az üzemanyag miatt sose volt gond, pedig ezek sose kaptak premiumot.

2021. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9es

Igen a T5ök jól bírják a hideget. Meg ha nem áll sokat, hanem megy kora reggeltől késő délutánig, az előny, nem hátrány ilyenkor.

2021. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!