Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lesz felesleges 200-300...

Ha lesz felesleges 200-300 ezer forintom , elszeretnem kezdeni itthon az autószerelés saját célra , mivel amivel járok nem merek hozzányúlni , ezért vennék egy másik régebbit , melyiket könnyű szerelni?

Figyelt kérdés

Bmw e36

Golf 2

Mercedes bálna

Astra esetleg?



2021. márc. 8. 22:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Épp ezért akarok régebbi autót.. e36ot , vagy golfot.. mert akkor tudnám , ha beinditom akkor megy , és ha cserélni kell rajta valamit , akkor kicserélem , nem az új porschékat , x6okat akarom szerelni.. csak már tényleg unom az összes szerelőt , hogy elviszed hozzá a 20 ezer forintos liqui moly olajat , majd a hátadnál félrerakja a "jó lesz majd nekem" szöveggel , és beleönti a tescos 5000 forintost pl. vagy mint mondtam kicseréli a jó alkatrészedet egy kopottra , azért hogy vihesd rövid időn belül hozzá , és legyen pénze , full bizalmi alap az egész , az emberek meg nem arról híresek , ebből élnek.. ezért gondolkodtam azon hogy venni egy régebbi autót , amiben nincs elektronika , és magamnak kicserélgetném a vízpumpát , vezérműszíjat , fékbetétet , tárcsát , olajat , gumikat , fagyállót stb , és ezért vennék a mostani mellé olyat , amit nem sajnálok , és előbb-utóbb csak megtanulnám , nincs nekem szükségem új autóra , amin ha kiír egy hibát már megáll és hívhatom a trélert , nyilván megvenném a hozzá szükséges eszközöket , szerszámokat , hibakódolvasó programot , és így rengeteg időt , pénzt megspórolnék , mert már unom azt is , hogy felhívok egy szerelőt , "persze persze megcsinálom" és ott áll az udvara előtt 2 hétig , csak hogy ne vigyem máshoz , szervízbe 3 napi bérem (20 ezer forint ) 1 óra hossza , abba cigi kávé wczés minden benne van , és szeretik elhúzni. Láttam rengeteg szerelős videót a youtubeon , mit hogyan kell szerelni , fórumok , van műszaki érzékem is , illetve lakatos szakmám , tehát nem idegen ez. Mit szóltok az ötletemhez?
2021. márc. 9. 10:41
 12/17 anonim ***** válasza:

Én megvenném, tanfolyamon nem lehet szakmát normálisan megtanulni!

Persze kell egy alap elméleti tudás, de az ráér később. Ehhez elég egy műszaki beállitottság és egy olyan haver aki segit az elején, elmagyarázza az alapokat. Többi meg fennvan neten, rengeteg oktatóvideó stb.

Én egyetértek veled, kérdező.

Erre a célra bőven jó egy Swift vagy lerugott Astra

2021. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy amikor egy félresikerült szerelés után a próbaúton balesetet okozol, a kiérkező rendőrnek is újságold el, hogy márpedig te végzettség és bármiféle engedély nélkül magadnak "javítod" a kocsidat... Értékelni fogja
2021. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem , majd várom hogy mikor fog bohócot űzni belőlem egy szerelő , és lehúzni pénzzel..
2021. márc. 9. 21:47
 15/17 anonim ***** válasza:

Saját kocsi javításához miért kéne végzettség és engedély?

Nyilván olyannak meg nem áll neki az ember, amibe nem biztos hogy jól meg tudja csinálni, hiszen azzal az autóval közlekedni akar, és ő maga is benne ül. Saját bőrét meg senki se viszi vásárra.

2021. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hogy tudna balesetet okozni egy esetlegesen félresikerült olaj/ gyertya/ légszűrő/ olajszűrő cserével? Sorolhatnám még, akár nem ilyen alapvető dolgokkal....hengerfejtömítéssel, kuplunggal, váltóval, generátorral, önindítóval...stb...

A fékbetét csere sem tud még kezdőként sem, olyan drasztikusra sikeredni. Ha mégis, a fékpróbánál kiderül.

2021. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kicsit fura ez az egész, hogy egy olajcserére eddig szerelőhöz mentél. Ez még nem is szerelés, csak karbantartás.


Az "szerelő" udvara előtt meg azért áll, mert képes vagy a legdrágább olajat kifizetni, de egy rendes szervízbe nem akarod elvinni az autót. Mert drága? Ilyen "szerelők" miatt lesz drága.


Lebeszélni mondjuk nem akarlak. Tőlem vehetsz roncs áron BMW-t, Golfot, Mercit is hobbi szerelgetésre. Ha viszont használni is akarod, vegyél egy faék egyszerű tucat idős autót. Motor/váltó/kuplung legyen nagyjából egyben, a többit megtanulgatod.

2021. márc. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!